1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. PKK'lılar Mardin’de Bir Muhtarı Katletti
PKK'lılar Mardin’de Bir Muhtarı Katletti

PKK'lılar Mardin’de Bir Muhtarı Katletti

Mardin'de PKK'lılar köy muhtarını öldürdü. Olayın bildirilmesi üzerine ambulans ve askerler köye giderken PKK'lıların yola tuzakladıkları patlayıcıyı uzaktan kumanda ile infilak ettirmesi sonucu 8 asker yaralandı.

20 Mayıs 2016 Cuma 15:41A+A-

Mardin'in merkez Artuklu İlçesi'nin Bağlıca Köyü'ne baskın düzenleyen PKK'lılar daha önce muhtarlık ve geçici köy koruculuğu yapan Kazım Kavak'ı öldürdü. Olayın bildirilmesi üzerine ambulans ve askerler köye giderken PKK'lıların yola önceden tuzakladıkları patlayıcıyı askeri aracın geçişi sırasında uzaktan kumanda ile infilak ettirmesi sonucu 8 asker yaralandı.

Saldırı saat 12.30 sıralarında Mardin'in merkez Artuklu İlçesi Bağlıca Köyü'nde meydana geldi. Köye baskın yapan PKK'lılar köyde daha önce muhtarlık ve geçici köy koruculuğu yapan Kazım Kavak'a ateş ederek öldürdü. Olayın duyulmasının ardından köye ambulansla ve Artuklu İlçe Jandarma Komutanlığı'ndan askerler sevk edildi. DHA’nın aktardığına göre PKK'lılar köy yakınlarında yola önceden tuzakladıkları bombayı askeri aracın geçişi sırasında uzaktan kumanda ile infilak ettirdi. Şiddetli patlamada araçta bulunan 8 asker yaralandı. Saldırıda ambulansta bulunan personelden yaralanan olmadı. Yaralı askerler ambulanslarla Mardin Devlet Hastanesi'ne getirilerek tedavi altına alındı.

HABERE YORUM KAT

2 Yorum