1. HABERLER

  2. YORUM ANALİZ

  3. PKK 11 Ayda 23 Çocuk Öldürdü
PKK 11 Ayda 23 Çocuk Öldürdü

PKK 11 Ayda 23 Çocuk Öldürdü

Tehditle alıkoyarak, kaçırarak ya da kandırarak dağlara götürdüğü çocukları sözde devrim vaadiyle silahlandıran ve canlı bomba dâhil katliam eylemlerinde kullanan PKK, son 11 ayda 23 çocuğu öldürdü.

12 Temmuz 2016 Salı 10:07A+A-

Erem Şentürk / Diriliş Postası

Türkiye içinde doğrudan sivil hedeflere yönelik katliam eylemlerini artıran PKK, bir yıldan az bir sürede ikisi annesinin karnında 23 çocuğu hedef gözeterek öldürdü. Dünya medyasında “Geneva Call” gibi anlaşmaları imzaladığı yönündeki haberlerle “Çocuk Asker” kullanmıyoruz diyen PKK, birçok katliam eyleminde silahlandırdığı çocukları kullanıyor. Kendini “Sosyalist Devrim” örgütü olarak tanıtan PKK, el yapımı bombalar, uzun menzilli silahlar, roketler ve mayınlarla eylem yaparken çocuk savaşçıları kullandığını da gizlemeye çalışıyor.

Açık alanlarda sivillere yönelik, IŞİD’le bire bir aynı yöntemlerle eylem yapan PKK da aynı IŞİD gibi canlı bomba ve bomba yüklü araç eylemleriyle sivil katliamları gerçekleştiriyor. Sadece son 11 ayda PKK’nın doğrudan hedef gözeterek öldürdüğü çocuklar için, örgüt sempatizanları Türkiye iç kamuoyuna yönelik olarak “Devrimci şiddet” ve “Devrime giden yolda kabul edilebilir zayiat” açıklamaları yaptı.

Üzerine bağladığı patlayıcılarla sivillerin arasında canlı bomba saldırısı yapan canlı bombalar için, HDP’li siyasetçilerin de katıldığı bir tür kahramanlaştırma törenleriyle başka gençler de intihar bombacısı olup çocuk öldürmek için teşvik ediliyor. Canlı bomba saldırılarından sonra örgütün en çok kullandığı çocuk öldürme yöntemi sırasıyla; yol kenarlarına patlayıcı gizlemek, kalabalık yerlere havan topu atmak ve evlere akşam saatlerinde RGP roketleriyle saldırmak olarak biliniyor.

PKK, Diyarbakır'ın Sur ilçesinin Dürümlü mezrasında patlayıcı yüklü kamyonu infilak ettirerek yaptığı eylemde 16 sivil köylü vefat etti. 12 Mayıs 2016 tarihinde geniş çaplı ve derin bir çukur açan bombalı eylemde, parçalanarak ölen 16 insandan geriye 60 kilogram doku kaldı.

pkkcocuk1.jpg

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT