1. HABERLER

  2. HABER

  3. Kur'an'ı Ayak Altına Alan Ahlaksıza Dava Yağmuru
Kur'an'ı Ayak Altına Alan Ahlaksıza Dava Yağmuru

Kur'an'ı Ayak Altına Alan Ahlaksıza Dava Yağmuru

Kur'an'ı Kerim'i ayakları altına alarak çektiği fotoğrafı twitter'dan paylaşan kadının kimliği tespit edildi ve halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik ettiği gerekçesiyle dava açıldı.

22 Ekim 2014 Çarşamba 12:46A+A-

Twitter'dan Kur'an'ı Kerim'e ayak basan fotoğraf yayınlayan kadın Bilişim Şube polisleri tarafından yakalandı. Melih Gökçek'in şikayetiyle savcılığın talimatıyla İstanbul'da yaşadığı tespit edilen ve adının Gülbeyaz Atik olduğu öğrenilen kadının bilgisayar ve telefonuna el konuldu. Twitter'da 'kedibiti' ismiyle paylaşım yapan kadına açılan davaya Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Diyanet İşleri Başkanı Görmez de müdahil oldu.

Vatandaşlar da davacı oluyor

Gülbeyaz Atik hakkında çok sayıda STK ve vatandaşın da suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi. Kur'an'ı Kerim'e yapılan saldırıya duyarsız kalmayan vatandaşlar özellikle sosyal medyada çağrılar yaparak, Gülbeyaz Atik hakkında Anayasa'nın 216. maddesi kapsamında dava açmak için harekete geçti. Sosyal medyada Atik için yapılacak suç duyurularına ilişkin dilekçe örnekleri yayınlandı.

"Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme ve kamu barışını bozmakla" suçlanan Gülbeyaz Atik isimli kadın ise Kuran'ı Kerim'e hakaret ettiği "kedibiti" hesabını kilitledi.

Yeni Şafak

HABERE YORUM KAT

6 Yorum