1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Kuran sayfaları konfeti mi yapıldı?
Kuran sayfaları konfeti mi yapıldı?

Kuran sayfaları konfeti mi yapıldı?

Ordu’da yeni açılan stadyumda, Kur’an-ı Kerim sayfalarının kesilip konfeti şeklinde fırlatıldığı iddia edildi. Ordu Valiliği, konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını ve gözaltılar olduğunu açıkladı.

24 Ekim 2021 Pazar 16:26A+A-

HAKSÖZ HABER

Ordu’da yeni açılan stadyumun ilk maçında, Kur’an-ı Kerim sayfalarının kesilip konfeti şeklinde fırlatıldığı seyircilerin sosyal medyada görseller paylaşması üzerine ortaya çıktı. 

Kur’an-ı Kerim ayetlerini içeren sayfalarının parça parça kesilmiş olduğu görülürken, seyirciler ve polis ekipleri kağıtları topladı.  

Olayın emniyete haber verilmesi ile beraber polis soruşturma başlattı. 

 

Olaya ilişkin Ordu Valiliği açıklama yaptı

Konuyla ilgili Ordu Valiliği'nden yapılan açıklamada, soruşturma başlatıldığı ve 4 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Valiliğin açıklamasında, "Yeni Ordu Stadyumunda 23 Ekim 2021 Tarihinde oynanan Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği SK - Kırıkkale Büyük Anadolu Spor 3.Lig futbol müsabakasının 52. dakikasında sahaya atılan konfeti ve kağıtlar arasında Kuran’ı Kerimden ayetler yazılı ve Türk Bayrağı parçaları görülmesi üzerine Emniyet Müdürlüğümüzce olayla ilgili tahkikat ivedi yapılmış; Ş.Ö isimli Forza Fidangör taraftar grubu lideri tarafından orta ve lise öğrencilerinden kullanmadıkları ders kitaplarını getirmelerini istedikleri, Öğrencilerin bu kitapları C.D ve  Ü.T isimli şahıslara getirerek teslim ettikleri,  bu iki şahsın da toplanan kitapları  B.M. isimli şahsa teslim ettikleri ve iki ayrı matbaada kestirerek konfeti haline getirdikleri tespit edilmiştir. İlgili 4 şahıs kısa sürede gözaltına alınmış olup konu ile ilgili adli ve idari tahkikat devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." denildi.

HABERE YORUM KAT

8 Yorum