1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Kılıçdaroğlu: Saadet Partisi'nin Kudüs Mitingi’ne Katılacağım
Kılıçdaroğlu: Saadet Partisi'nin Kudüs Mitingi’ne Katılacağım

Kılıçdaroğlu: Saadet Partisi'nin Kudüs Mitingi’ne Katılacağım

CHP lideri Kılıçdaroğlu, katıldığı radyo programında Saadet Partisi’nin düzenleyeceği Kudüs Mitingi’ne katılacağını söyledi.

08 Şubat 2020 Cumartesi 02:20A+A-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi'nin pazar günü yapacağı Kudüs mitingine katılacağını belirterek şunları söyledi:

“Pazar günü İstanbul'da il kongremiz var. Saat 11.00-11.30 civarında başlayacak. Kudüs Mitingi ise saat 14.00'te başlıyor. Bir terslik olmazsa inşallah katılacağım. Kudüs bizim için sadece CHP açısından demiyorum, İslam dünyası açısından da önemli bir yerdir. Filistin önemli bir yerdir. Filistin halkının bağımsız devletini kurması kadar haklı bir düşünce olamaz. Son derece haklı bir mücadele veriyorlar.

1970'li yıllarda Türkiye'den çok sayıda genç arkadaşımız Filistin Kurtuluş Örgütüyle beraber mücadele verdiler. Biz her zaman her ortamda Filistin'in bağımsız bir devlet olarak kendi bölgesinde, kendi toprakları üzerinde kurulmasını ve faaliyet göstermesini isteriz. BM de Filistin Devletini kabul etmiştir. Ama Trump'ın ortaya attığı barış sözleşmesi aslında bölgede tansiyonun yükselmesine bir anlamda savaşın yeniden başlamasına ortam hazırlar nitelikte. O nedenle Saadet Partisi miting düzenliyor. Bu konuda görüşlerimiz çok farklı değil. Filistin'in kendi bölgesinde bağımsız bir devlet olarak topraklarında bayrağını göndere çekmesini isteriz.”

 

HABERE YORUM KAT

6 Yorum