1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İsrail'in Mescid-i Aksa İhlalleri Bölgeyi Yangına Sürüklüyor
İsrail'in Mescid-i Aksa İhlalleri Bölgeyi Yangına Sürüklüyor

İsrail'in Mescid-i Aksa İhlalleri Bölgeyi Yangına Sürüklüyor

Filistin Devlet Başkanlığı Sözcüsü Ebu Rudeyne, "İsrail'in Kudüs ve kutsallarına yönelik politikasındaki aşırı tutumu, bölgenin tamamını yangına sürükleyecek" dedi.

14 Nisan 2014 Pazartesi 13:18A+A-

Filistin Devlet Başkanlığı Sözcüsü Nebil Ebu Rudeyne, İsrail'in Kudüs ve kutsallarına yönelik politikasındaki aşırı tutumunun, bölgenin tamamını yangına sürükleyeceğini söyledi.

Ebu Rudeyne'nin, Filistin resmi haber ajansında yayınlanan açıklamasında, "Sağcı liderler ve Yahudi yerleşimcilerin önderliğinde hükümet ile ordu desteğiyle bu dönemde Mescid-i Aksa ve orada ibadet edenlere yönelik bağnaz saldırı ile Kudüs ve kutsallarının oldu bittiye getirilerek Yahudileştirilmesi hedefleniyor" denildi.

Açıklamada, Rudeyne'nin, "İsrail'in Kudüs ve kutsallarına yönelik politikasındaki aşırı tutumu, bölgenin tamamını yangına sürükleyecek" ifadesine yer verildi.

"İşgalci ordu" ve Yahudi yerleşimcilerin söz konusu tacizlerinin Kudüs'e, kutsallarına ve halkına yönelik apaçık bir ihlal olduğu belirtilen açıklamada, Arap ve İslam dünyası ile uluslararası toplumdan bu ihlallerin sonlandırılması için derhal müdahale etmesi ve "işgal hükümeti"nin işlediği suçlar nedeniyle cezalandırılması istendi.

Açıklamada ayrıca bütün Filistinliler, Kudüs ve Mescid-i Aksa'nın korunması için birlik olmaya çağrıldı.

AA

HABERE YORUM KAT