1. HABERLER

  2. HABER

  3. İsrail Kuzey Sınırına Asker Yığıyor
İsrail Kuzey Sınırına Asker Yığıyor

İsrail Kuzey Sınırına Asker Yığıyor

İsrail güçleri sınırdaki askeri varlığını arttırıyor. İsrail-Lübnan sınırındaki Zir'in kasabasında ise tünel kazılmış olabileceği iddiasıyla arama çalışmaları yürütülüyor.

29 Ocak 2015 Perşembe 11:57A+A-

İsrail güçleri sözcülüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, ülkenin kuzey sınırında askeri birliklerin sayısı arttırılırken, tam bir sayı belirtilmedi.

 
İsrail, Lübnan sınırındaki Zir'in kasabasında tünel kazılmış olabileceği iddiasıyla arama çalışmaları yürütüyor. Tünel arama çalışmalarının 1 hafta daha süreceği açıklandı.


Öte yandan, İsrail, dün Ghajar köyü yakınlarında Hizbullah tarafından vurulan iki aracın neden silahsız olduğu yönünde soruşturmanın da devam ettiğini bildirdi.


Lübnan'ın İsrail'in işgali altındaki güney sınır bölgesi Şebaa Çiftlikleri'nde devriye gezen İsrail askeri aracına Hizbullah tarafından yapılan tanksavar füze saldırısı sonrası, İsrail de güney Lübnan'daki çeşitli sınır noktalarına topçu ateşi açmış, saldırıda 1 BM Barış Gücü (UNIFIL) askeri ölmüştü.


İsrail Ordu Sözcüsü Peter Lerner, saldırıda 2 İsrail askerinin öldüğünü, 7'sinin de yaralandığını açıklamış, Hizbullah da bu saldırıyla, İsrail'in, Suriye'nin Kuneytra kentinde Hizbullah konvoyuna düzenlediği saldırıya karşılık verildiğini duyurmuştu.

HABERE YORUM KAT