1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Irkçı- faşist Ümit Özdağ'a Süleyman Soylu'dan da Tepki!
Irkçı- faşist Ümit Özdağ'a Süleyman Soylu'dan da Tepki!

Irkçı- faşist Ümit Özdağ'a Süleyman Soylu'dan da Tepki!

Her fırsatta başta Suriyeliler olmak üzere Türkiye’de muhacirlere karşı ırkçı-faşizan paylaşımlar yaparak yalan ve iftiralar temelinde halkı manipüle etmeye çalışan Ümit Özdağ’a bir tepki de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan geldi.

06 Kasım 2019 Çarşamba 17:33A+A-

Antalya’nın Kemer ilçesindeki bir otelde İl Göç İdaresi Müdürleri İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İYİ Partili Ümit Özdağ’ın kamuoyunu yanlış bilgilendirerek muhacirler aleyhine tahrik etmeye çalıştığını vurguladı.

"Biz verilerle yalanlamaktan usandık"

Özdğ'ı akıl almaz felaket senaryoları ortaya koymakla eleştiren Soylu, şu ifadeleri kullandı:

"Profesör olması cahil olmasını engellemez ki. Yerleştirmeye çalıştıkları fikir 'hepsi gidecek mi, gitmeyecek mi.' Toplumu buna şartlamaya, bir cadı avına motive etmeye çalışıyorlar. Göç genel müdürlüğümüz twitter hesabından bunlara cevap veriyor, biz verilerle yalanlamaktan usandık, ne yazık ki bu kişiler bu tezviratlarından bıkmadılar. Bu iftiralardan yalanlardan bıkmadılar usanmadılar.

Bu adamın tedaviye ihtiyacı var

Biraz vicdanınız varsa bu adamı susturun. Bu adamın yalanlarını, biraz bu adama karşı dostluğunuz varsa yakın bulduğunuz doktorlara tedavi ettirin. Bu adamın tedaviye ihtiyacı var hasta. Mazlum insanların üzerine hakaret, tehdit bindiren bu adamın tedaviye ihtiyacı var. Eğer aynı siyasi partiye mensupsanız, başta genel başkana buradan çağrıda bulunuyorum ne olursunuz bu adamın başka işleri de var bunu sizler de biliyorsunuz. Bu adamın tedaviye ihtiyacı var. Bunu masum insanlarla uğraşmaktan alıkoyun. Attığı tweetlerle sosyal medyadaki sapkın yaklaşımlarından uzaklaştırmaya çalışın. Bunu göçle ilgilenen birisi olarak söylüyorum. Bu adamı Türkiye’nin bu politikalarının yakasından ne olursunuz düşürün.”

HABERE YORUM KAT

2 Yorum