1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. İmamoğlu İstanbul’a yerleşmek isteyenlere yok mu diyecek!
İmamoğlu İstanbul’a yerleşmek isteyenlere yok mu diyecek!

İmamoğlu İstanbul’a yerleşmek isteyenlere yok mu diyecek!

Kanal İstanbul projesiyle İstanbul'a 2 milyon insanın daha yerleştirilmek istendiğini iddia eden İmamoğlu, “İstanbul'un böyle bir şeye tahammülü yok. İstanbul'un en ana kurumu, İBB’ye sormuyorsunuz. İstanbul'u yok etmelerine fırsat vermeyeceğiz” dedi.

11 Eylül 2021 Cumartesi 17:06A+A-

HAKSÖZ HABER

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Katılımcı Bütçe Projelerini” kamuoyuna tanıttığı basın toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gazetecilerin sorduğu Kanal İstanbul projesi hakkında konuşan İmamoğlu, ilginç çıkışlarda bulundu.

Kanal İstanbul’a karşıtlığını popülist söylemler ile aktaran İmamoğlu, İstanbul’un asıl sahipleri olduğunu iddia ettiği kişiler ve kurumlar ile Kanal İstanbul projesine karşı olacaklarını dile getirdi.

İstanbul’a 2 milyon insanın yerleştirilmek istendiğini iddia eden İmamoğlu: “Bakın biz, projeyi milyonlarca insana soruyoruz, ya siz, İstanbul'a iki milyon insanı yerleştirmek için acele ediyorsunuz. İstanbul'un böyle bir şeye tahammülü yok ve İstanbul'un hiçbir kurumuna sormuyorsunuz. İstanbul'un en ana kurumu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne sormuyorsunuz. Açılan davaları yok sayıyorsunuz. ‘Ben konut yapacağım orada’ diye bir hamleyle yola çıkıyorsunuz. Davamızı açacağız. O alanı deşifre edeceğiz. Alanı deşifre ettiğimiz gibi, süreci takip edeceğiz. Her zaman söylüyorum: Siyasi ömürleri de yetmeyecek. Devletin, milletin parasını heba ettirmeyeceğiz. İstanbul'u yok etmelerine fırsat vermeyeceğiz. 2 milyon insanı daha… Kaldı ki bu hiçbir zaman bir hat çizemezsiniz bu tür girişimlerde. O hep büyür. Virüstür. Bulaşır ve devam eder. 2 milyonla kalmaz. Milyonlarca insan demektir. Zaten İstanbul'un böyle bir hacmi yoktur, kapasitesi yoktur. Buna asla müsaade etmeyeceğiz. Çünkü artık biz, İstanbul'un geleceğini İstanbullularla konuşuyoruz. Bir kapalı odada üç beş kişi bir kişinin dediğini uygulayan bir metodu da yok sayıyoruz. Yok hükmündedir. Siyasi ömürleri yetmeyecek.” dedi.

HABERE YORUM KAT

5 Yorum