1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. MISIR

  4. İhvan'ın Son Bildirisi
İhvanın Son Bildirisi

İhvan'ın Son Bildirisi

İhvan, Mısırdaki son gelişmelerle ilgili olarak bir bildiri yayınladı.

18 Aralık 2011 Pazar 13:44A+A-

Bildiride şu hususlar yer aldı:

- Mısır'ın hassas bir durumda olduğu bir süreç'te devrimin kazanımlarına tahammül etmeyen şer güçlerin prövakatif olaylar çıkartacağına şüphe yoktur. Bunu bozacak olan halkımızın sağ duyusu, kazanımlarına sahip çıkma hususundaki azmidir.

- Geçmişte işlenen suçların, yapılan yolsuzlukların üstünün kapatılmaya çalışılması eskiden güçlü olan kesimleri cesaretlendirerek konumlarını korumak için provakatif  olaylar çıkarmalarına zemin hazırlıyor.

- Devletin her kurumundan ayrı bir ses çıkıyor. Asker birşey söylerken; hükümet, başka bir şey söyliyor. Devlet kurumları arasında koordinasyonun sağlanarak tek bir sözcünün açıklama yapması, halkı bilgilendirmesi sağlanmalıdır.

- Mısır medyası; fitneyi körüklüyor, halkı gerginleştiriyor. Şeffaf ve nezih seçimlerde sandığa yansıyan halkın iradesine tahammül edemedikleri için kışkırtıcılık yapıyorlar.

- Bu fitne ateşinin sönmesi için şu ana kadar yapılan seçimlerde seçilen milletvekillerinin daha aktif bir rol alması gerekir.

- Halkın gösteri yapma hakkı engellenemez. Ancak göstericilerin halkın işyerlerine, Devlet kurumlarına zarar vermesi, iş hayatını engellemesi, Mısır toplumunun dünyü nezdindeki imajını vce itibarını bozması da kabul edilemez.

- İhvan; barışı, adaleti, kardeşliği, toplumsal dayanışmayı halkın ve ülkenin maslahatını önemseyen duruşunu korumaya devem etmektedir.

- Allah (c.c), Milletimizi ve Ülkemizi korusun. Aziz Mısıra tuzak kuran harici ve dahili düşmanlara karşı bizi muzaffer eylesin.

 

Doğruhaber

HABERE YORUM KAT