1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. IRAK

  4. İbadi'den Ruhani'ye Memnuniyet Telefonu
İbadi'den Ruhani'ye Memnuniyet Telefonu

İbadi'den Ruhani'ye Memnuniyet Telefonu

Irak Başbakanı İbadi, "IŞİD'e karşı savaşta kendilerine verdikleri destekten duyduğu memnuniyeti" İran Cumhurbaşkanı Ruhani'ye aktardı.

24 Mart 2015 Salı 17:16A+A-

Irak hükümetinin, IŞİD'le mücadelede İran'ın ülkesine desteğinden memnuniyet duyduğu bildirildi.

Irak Başbakanlık ofisinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Irak Başbakanı Haydar el-İbadi, telefonda görüştüğü İran Cumhurbaşkanı Ruhani'ye, "IŞİD'e karşı verdikleri savaşta İran'ın, Irak'ın yanında yer almasından duyduğu memnuniyeti" dile getirdi.

İki ülke ilişkileri, IŞİD'e karşı mücadele ve bölgede yaşanan son gelişmelerin ele alındığı telefon görüşmesinde İbadi, İran Cumhurbaşkanına IŞİD'e karşı verdikleri savaşın Irak'ı ve halkını korumak ve bölgeyi "terörden" temizlemek için olduğunu anlattı. İran dahil komşu ve dost ülkeler ile uluslararası koalisyonun Irak'ın egemenliğine ve toprak bütünlüğüne saygı içeren tutumundan övgüyle söz eden İbadi, Ruhani'ye bu durumdan duyduğu memnuniyeti aktardı.

IŞİD'e karşı mücadelede Irak'ın yanında olduklarını vurgulayan İran Cumhurbaşkanı Ruhani de İran İslam Cumhuriyeti'nin iki ülke halklarının çıkarları için ikili ilişkilerin güçlendirilmesi için çalıştığını söyledi.

AA

HABERE YORUM KAT