1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. HTŞ: Filistin bizim ve tüm Müslümanların davasıdır
HTŞ: Filistin bizim ve tüm Müslümanların davasıdır

HTŞ: Filistin bizim ve tüm Müslümanların davasıdır

Heyet Tahriru’ş Şam (HTŞ) bir bildiri yayınlayarak tüm İslam alemini Filistin’deki Müslümanların yanında durmaya çağırdı.

12 Mayıs 2021 Çarşamba 14:37A+A-

HAKSÖZ-HABER

Yayınladığı bildiriyle Filistin’de kıyam eden Müslümanlara destek veren Heyet Tahriru’ş Şam (HTŞ) çatışmalarda şehid düşenler için taziyede bulundu.

Suriye halkının özgürlük mücadelesinde Filistin halkının direnişinden ilham aldıklarının vurgulandığı açıklamada “bu topraklar bir gün asıl sahiplerine dönecektir” denildi.

HTŞ İslam dünyasındaki devletleri ve kurumları Filistin’deki Müslümanların yanında durmaya çağırarak Filistin davasının tüm İslam aleminin davası olduğunu hatırlattı.

Açıklamadan satır başları şu şekilde:

-Filistin Bizim ve Tüm Müslümanların Davasıdır

-Mescidi Aksa avlusunu çiğneyerek kirleten, Kudüs mahallelerinde haksızca evleri gasp eden ve abluka altındaki Gazze’de evleri insanların başına yıkan İsrail’in sistematik saldırıları devam etmekte.

-İsrail’in saldırganlığının dozunu mübarek Ramazan ayında arttırmayı seçmiş olması Müslümanlara karşı giriştiği bir provokasyondur.

-İsrail’in saldırganlığını en ağır şekilde kınıyor, devletleri, kurum ve kuruluşları, ilim meclislerini bu saldırılar karşısında mukaddes beldedeki kardeşlerimizin yanında durmaya çağırıyoruz.

- Filistin davası bizim davamız olduğu gibi tüm İslam aleminin davasıdır.

- Bizler 10 yıldır devam eden mübarek Suriye devriminin özgürlük mücadelesinde, Filistin halkının özgürlük ve direniş mücadelesinden, işgalcilerle yüzleşip direnmelerinden ilham alıyoruz. Muhakkak ki hak yok olmaz, ve inanıyoruz ki bu topraklar bir gün asıl sahiplerine dönecektir.

-Müslümanların ilk kıblesini savunurken şehid düşen kardeşlerimizin ailelerine en içten taziyelerimizi sunuyoruz.

 

whatsapp-image-2021-05-12-at-14-18-05.jpeg

HABERE YORUM KAT