1. HABERLER

  2. YORUM ANALİZ

  3. Garê (Gara) vahşetine nasıl bakmalı?
Garê (Gara) vahşetine nasıl bakmalı?

Garê (Gara) vahşetine nasıl bakmalı?

Garê operasyonunda sergilenen vahşet sebebiyle PKK’ye lanet okumaktan imtina edip bunu AK Parti’nin başarısızlığı gibi lanse edenlerin iyi niyetli oldukları söylenemez.

15 Şubat 2021 Pazartesi 23:36A+A-

M. HASİP YOKUŞ’un yazısı:

Bazı hadiseler vardır ki sözün bittiği yerdir. Garê’de yaşanan vahşet de işte böyle bir hadisedir. Öncelikle bu insanların ailelerine sabırlar diliyorum. Rabbim gönüllerine sekinet indirsin, acılarını sabır, vakar ve metanetle tebdil etsin, geride bıraktıklarına hami olsun. Hunharca katledilen o sivil ve savunmasız insanlara rahman ve rahim sıfatıyla mukabelede bulunsun.

Eşkıya marifetiyle yol keserek eşleri, çocukları, anne ve babalarının gözleri önünde alıkoydukları sivil insanları yıllarca mağaralarda esir tuttuktan sonra kafalarına birer mermi sıkmayı hangi vicdan sahibi, insanlıktan nasibini almış kişi tahammül gösterebilir? Dahası, böyle bir vahşeti işleyebilir? Bu soruların cevabı gayet açık ve nettir: Teröristler! Hem de bunu bir kutsal dava kisvesine büründürerek, vicdanı sızlamadan yapar. Aslına bakarsanız Garê’de yaşanan vahşet ilk de değildir. Kurban eti dağıtan 16 yaşındaki gencecik bir fidanı bir binanın üçüncü katından aşağıya atıp cesedine bile tanınmayacak hale gelinceye kadar işkence edenler, araçların geçiş yoluna mayın döşeyerek içerisinde yaşlı, kadın, çocuk demeden paramparça edenler, insanları dağa kaçırdıktan sonra gözlerine naylon damlatmak dahil her türlü insanlık dışı muameleyi yapanlar yine aynı teröristlerdi. Başbağlar, Dürümlü, Ankara ve daha nice vahşet ve katliam yine aynı terör şebekesi eliyle işlendi. Bunlar bizim bildiklerimiz, gördüklerimiz. Bir de bilmediklerimiz var. Örgüt içi infazlarla kendi aralarında işledikleri vahşi cinayetleri dağların dili olsa da anlatsa…

Yazının Devamı >>>

Etiketler : ,