1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. TUNUS

  4. Filistin'de Tunus Halkına Destek Eylemine Engel
Filistinde Tunus Halkına Destek Eylemine Engel

Filistin'de Tunus Halkına Destek Eylemine Engel

Siyonistler gibi Tunus diktatörüne ağlayan Fetih’e bağlı milis güçler, Tunus halkının devrimini desteklemek için yapılan gösteriyi engelledi.

20 Ocak 2011 Perşembe 12:07A+A-

Devrilmeden birkaç gün önce Zeynelabidin Bin Ali ile görüşen Mahmut Abbas'a bağlı milis güçler, Filistinli öğrencilerin diktatörlerini düşüren Tunus halkıyla dayanışmak için düzenlemek istediği gösteriye engel oldular.

Birzeit Üniversitesinde okuyan ve herhangi bir grupla bağlantıları olmadığını söyleyen bir grup Filistinli öğrenci Ramallah şehrinde Tunus halkını desteklemek için yürüyüş yapmak istedi. Ancak öğrencilerin gösteri ve yürüyüş yapacakları duyumunu alan Abbas'a bağlı Koruyucu Güvenlik güçleri ile El-Muhaberata bağlı güçler şehri adeta kışlaya dönüştürdüler.

Kudüs, Hayfa ve Ramallah şehirlerinde etkinlik yapmayı düşünen öğrenciler Kudüs ve Hayfa'da gösterilerini yaparken, Ramallah'ta Fetih yönetimine bağlı milislerin engeline takıldılar.

Görgü şahitleri, onlarca öğrencinin ellerinde Tunus bayraklarıyla Ramallah'taki El-Menare meydanına geldiklerini, ancak burada kendilerini karşılayan Fetih güçlerinin göstericilerden bayrakları indirmemeleri durumunda kendilerini tutuklayacakları tehdidinde bulunduklarını ifade ettiler.

Abbas milislerinin baskısı altında inleyen, pahalılıktan yakınan ve düşmanla sürdürülen işbirliğine fazlasıyla öfkelenen Batı Yaka halkının isyan etmesinden korkan Fetih yönetimi her türlü gösteri ve yürüyüşü engelliyor.

(FİEM)

HABERE YORUM KAT