1. HABERLER

  2. HABER

  3. MEDYA

  4. Esed Şebbihasını Yalanladı!
Esed Şebbihasını Yalanladı!

Esed Şebbihasını Yalanladı!

Aydınlık gazetesi 12 Mayıs’ta yazarı Mehmet Yuva’nın haberini manşetten, “Esad: Erdoğan’la görüşmeye hazırız” başlığı ile verdi. Konuyla ilgili Esed rejiminin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada Aydınlık’a tekzip geldi!

15 Mayıs 2019 Çarşamba 17:22A+A-

Mehmet Yuva yazısında, 8 Mayıs Çarşamba günü katil Beşar Esed’in Cumhurbaşkanlığı makamında gazetecilerle 'özel ve basına kapalı' bir toplantı gerçekleştirdiğini belirtti. Yuva bu toplantıda Esed’in, "Türkiye ile işbirliğine açığız" ve "Suriye çıkarlarına uygunsa ve egemenliğine helal gelmeyecekse Erdoğan ile de görüşülebilir" dediğini aktardı.

Konuyla ilgili, Esed rejiminin sosyal medya hesabından açıklama yapıldı. Esed rejimi, isim vermeden Aydınlık yazarı Mehmet Yuva’nın yazısını yalanladı. Odatv’nin naklettiğine göre, açıklamada, Mehmet Yuva’nın yazısı için, “bu basın kuruluşlarını, gazetecilik mesleğinin en basit ilkelerine sadık kalmayı davet etmektedir” ifadeleri kullanılırken, “Bu tavır ve söylemler var olacaksa resmi bilinen basın kuruluşları tarafından veya cumhurbaşkanlığın sosyal medya sayfaları üzerinden direkt ve açık bir şekilde ifade edilecektir, ziyaretçilerin veya başka kişilerin üzerinden değil” denildi.

İşte Esed rejiminin Aydınlık mensubu Şebbihayı yalanlayan açıklaması:

"Bazı basın kuruluşları, Başkan Esad'ın bazı siyasi ve ekonomist analistle yaptığı toplantıda söylediklerini, bir takım söylem ve tavırla yayınladı. Bu, bu söylem ve tavrın kurgulandığı ve tahrif edildiği ilk değil.

Sayın Başkan’a mensup tüm haberlerin asılsız olduğunu kaydeden Suriye Arap Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Basın Ofisi, kendi izleyenleri karşısında saygınlığını korumaları için bu basın kuruluşlarını, gazetecilik mesleğinin en basit ilkelerine sadık kalmayı davet etmektedir.

Bu tavır ve söylemler var olacaksa resmi bilinen basın kuruluşları tarafından veya cumhurbaşkanlığın sosyal medya sayfaları üzerinden direkt ve açık bir şekilde ifade edilecektir, ziyaretçilerin veya başka kişilerin üzerinden değil"

HABERE YORUM KAT

1 Yorum