1. HABERLER

  2. HABER

  3. DÜNYA

  4. Erdoğan: AK Parti ile Gönül Bağım Hiçbir Zaman Kesilmedi
Erdoğan: AK Parti ile Gönül Bağım Hiçbir Zaman Kesilmedi

Erdoğan: AK Parti ile Gönül Bağım Hiçbir Zaman Kesilmedi

Erdoğan, “Cumhurbaşkanı yemini ettiğim gün, AK Parti ile hukukî bağım kesilmiş olabilir, ama sizlerle gönül bağım hiçbir zaman kesilmedi, inşallah hiçbir zaman da kesilmeyecek.” dedi.

22 Mayıs 2016 Pazar 14:15A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'nın mesajı AK Parti 2. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde okundu.

Erdoğan mesajında, “Sayın Divan, AK Parti’nin Sayın Genel Başkanı, kongreye katılan kıymetli misafirler, siyasî hayatım boyunca birlikte yol yürüdüğüm, mücadele ettiğim, nice başarılara birlikte imza attığım kıymetli kardeşlerim, hanımefendiler, beyefendiler ve sevgili gençler, sizleri en kalbî duygularımla saygıyla, muhabbetle, hasretle selâmlıyorum.” ifadesini kullandı.

“Cumhurbaşkanı yemini ettiğim gün, AK Parti ile hukukî bağım kesilmiş olabilir, ama sizlerle gönül bağım hiçbir zaman kesilmedi, inşallah hiçbir zaman da kesilmeyecek.” değerlendirmesinde bulunan Erdoğan, şöyle devam etti:

“Önümüzdeki dönemde yeni anayasa ve yeni yönetim sistemi arayışları çerçevesinde Cumhurbaşkanı ile siyasî kadrosu arasındaki işbirliğini olumsuz etkileyen bu çarpık uygulamanın giderileceğine inanıyorum. Yakın siyasî tarihimizin en önemli demokratik olgunluklarından biri olarak değerlendirdiğim AK Parti 2. Olağanüstü Büyük Kongresi’nin başarılı geçmesini diliyorum. AK Parti kadrolarının teveccühüyle seçilecek yeni genel başkanı ve parti yönetim organlarında sorumluluk üstlenecek arkadaşlarımı şimdiden tebrik ediyorum. Kurulduğu günden beri kaderi ülkenin kaderiyle özdeşleşen bir harekete dönüşen AK Parti için bu kongreyi bir devir teslim anı, güç ve motivasyon tazelenmesi olarak görüyorum.”.

“Davutoğlu’na Teşekkür Ediyorum”

Erdoğan, Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşması, yeni anayasa hazırlıkları, bölgesel ve küresel krizlerin aşılması konusunda bu kongrede seçilecek genel başkan ve parti yönetimine çok önemli görevler düştüğüne işaret ederek, şunları kaydetti:

“AK Parti 2. Olağanüstü Büyük Kongresi’nin, yeni genel başkan ile mahalle temsilcisinden milletvekillerine, belediye başkanlarından il genel meclisi üyelerine kadar partinin tüm mensuplarına hayırlı olmasını diliyorum. 27 Ağustos 2014 tarihinde genel başkanlık görevini kendisine devrettiğim Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’na geçtiğimiz 21 aylık dönemde parti ve hükûmette yaptığı hizmetler için teşekkür ediyorum. Kongre salonunda bulunan delegelere, misafirlere selâmlarımı, saygılarımı sunuyorum. Rabbim birliğimizi beraberliğimizi daim kılsın.”.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum