1. HABERLER

  2. HABER

  3. MEDYA

  4. Eğlence kendi mecrasında kalsın diyenlere "gerici" diye hakaret eden seküler cahiller!
Eğlence kendi mecrasında kalsın diyenlere "gerici" diye hakaret eden seküler cahiller!

Eğlence kendi mecrasında kalsın diyenlere "gerici" diye hakaret eden seküler cahiller!

Ahlaksızlıklarını sokakta yapamayan seküler cahiliye müntesipleri, alkolü sokakta içemeyeceği için öfkeli olduğu kadar saldırgan tavırlarıyla dikkat çekiyor!

11 Mayıs 2022 Çarşamba 17:56A+A-

HAKSÖZ HABER

Eskişehir Valiliği tarafından yapılan duyuru ile açık alanlarda yapılması düşünülen her türlü yürüyüş, oturma eylemi, stant, çadır kurma, afiş, pankart asma, konser, şenlik ve festival gibi etkinliklerin 15 gün süreyle yasaklanması seküler cahiliye müntesiplerini kızdırdı. 

Eskişehir'de sokaklarda her türlü çirkin ve ahlaksızlığı sergileyerek yapmak isteyen "cahiller", Eskişehir Kardeşlik Platformu tarafından yapılan basın açıklamasına öfke kustu.

Platform yaptığı açıklamada festivalde 'kızlı erkekli yatılı kalındığını', 'alkolün özendirilmeye çalışıldığını', 'çocuklara kötü örnek olunduğunu', 'insana yaraşır bir durum olmadığını' belirttiği için sol seküler basın tarafından hedef alındı.

Sol seküler basın, "gerici" nitelemesinde bulunduğu haberlerinde, Müslümanların güzele yönelik yapılan uyarılarını "yasağa karşı gerici destek" olarak lanse etti. 

Eskişehir Kardeşlik Platformu'nun açıklamasında şöyle denildi: "Son birkaç yıldır Eskişehir'de Söğütönü Mahallesi okullar bölgesi karşısında alkol firmalarının sponsorluğunda, herhangi bir denetimin olmadığı, çadırlarda kızlı erkekli yatılı kalınan, alkol ve uyuşturucu etkisiyle istenmeyen görüntülerin oluştuğu, çevrede yaşayan ve eğitim öğretim gören çocuklarımıza birçok olumsuz örnek teşkil edecek, insan sağlığı açısından da sakıncalı müzik festivali adı altında hoş olmayan görüntüleri maalesef gördük şahit olduk. Mesele kimsenin sanatı, müziği, konseri ya da yaşam tarzı değil. Bugüne kadar Eskişehir'de kimin konseri, kimin sanatı engellenmiş? Eskişehir'de özellikle bahar ve yaz aylarında Porsuk çayı kenarında gençler oturur çalar söyler kendi aralarında eğlenir. Bugüne kadar ne şarkı söyleyene ne gitar çalana ne de onu dinleyen hiçbir gencimize kimsenin bir şey dediğini görmedik duymadık şahit olmadık. Müzik, sanat ve eğlence kendi mecrasında kaldığı sürece kimse yadırgamaz kimse de bir şey diyemez

Festival adı altında, denetimsiz bir ortamda, gençlerin günlerce alkol ve uyuşturucu maddelerle zehirlenmesinin, kurulan çadırlarda ne olduğu belirsiz ahlaksız ortamların oluşmasının sanattaki kültürdeki ve müzikteki yeri neresidir? Yanı başında 3 tane okul bulunan bu bölgede zaman mefhumu bulunmadan gençlerimizin akıl ve zihin sağlığını bozacak ahlaki yozlaşmasına sebep olacak bu tür faaliyetler gençlerimize bir şey kazandırmanın ötesinde onlara kötülük yapmak, bu milletin geleceği olan gençlerimizi zehirlemektir.

Şimdi buradan soruyoruz? Sokak aralarında, yasa dışı yollarla, yasa dışı zamanlarda araba bagajlarında alkol satılan ve şuursuzca alkol tüketilen bu “Festival”in öznesinin “Müzik” ve “Sanat” olduğunu kim söyleyebilir? Amaç “Sanat” mı? Yoksa ana babalarımızın yetiştirirken kendisinden bile sakındığı, eğitimi için bin bir fedakârlık yaptığı ülkemizin geleceği güzelim gençliğimizi alkol, uyuşturucu ve ahlaksızlık batağına sürüklemek mi? Ne yazık ki geçmiş yıllarda gördüğümüz görüntüler bu festivalin gençliğimizin alkol bataklığında zehirlenmesinde bir araç olarak kullanıldığını göstermektedir."

HABERE YORUM KAT

3 Yorum