1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Diyanet İşleri Başkanlığı: “Ali Erbaş’a atfen yapılan paylaşımlar tamamen yalan ve iftiradır”
Diyanet İşleri Başkanlığı: “Ali Erbaş’a atfen yapılan paylaşımlar tamamen yalan ve iftiradır”

Diyanet İşleri Başkanlığı: “Ali Erbaş’a atfen yapılan paylaşımlar tamamen yalan ve iftiradır”

Diyanet İşleri Başkanlığı, bazı sosyal medya hesaplarının Ali Erbaş’a atfen paylaştığı, “Fakirler cennette, şehit mertebesine yakın yedi kat yüksekte olacaklar. Belki de biz onları kıskanacağız” ifadesinin tamamen yalan ve iftira olduğunu açıkladı.

04 Ekim 2020 Pazar 13:43A+A-

HAKSÖZ HABER

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, bazı sosyal medya hesaplarının hakaret ve tehdit içeren, yalan ve yanıltıcı içeriklerle dini değerleri ve Başkan Ali Erbaş’ı hedef alan yalan ve iftiradan ibaret paylaşımlarının dikkate alınmaması uyarısında bulunuldu.

Açıklamada, “Dini değerlerimizi sürekli aşağılayan, toplumsal saygınlığı olana kişilere hakaret eden, mütemadiyen Diyanet İşleri Başkanlığı ve Başkanımız Prof. Dr. Ali Erbaş’ı hedef alan, küfür, hakaret ve tehdit içeren, yalan ve yanıltıcı paylaşımlar yapan, ahlaktan yoksun, karanlık bir sosyal medya hesabının Sayın Başkanımıza atfen paylaştığı, ‘Fakirler cennette, şehit mertebesine yakın yedi kat yüksekte olacaklar. Belki de biz onları kıskanacağız’ ifadesi tamamen yalan ve iftiradan ibarettir.” İfadelerine yer verildi.

Söz konusu paylaşımı yapan hesapla ilgili hukuki sürecin başlatıldığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Maalesef aralarında sanatçı, gazeteci ve siyasetçilerin de bulunduğu birçok kişinin akla ve mantığa sığmayan bu içeriklerin doğruluğunu araştırmadan paylaşarak yalan ve iftiranın yayılmasına ve kamuoyunu yanlış yönlendirerek Başkanlığımız ve Başkanımıza karşı bir linç kampanyasının başlatılmasına sebep olduğuna üzülerek şahit olmaktayız. İletişim teknolojilerinin bu kadar geliştiği çağımızda, iletişim ahlakının bu denli yitirilmesi geleceğimiz adına kaygı vericidir. Söz konusu hesabın paylaştığı iftira ve hakaretlerle ilgili hukuki süreç başlatılmıştır.”

 

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT