1. HABERLER

  2. HABER

  3. Davutoğlu'ndan “AK Parti Yenilenecek” Mesajı
Davutoğlu'ndan “AK Parti Yenilenecek” Mesajı

Davutoğlu'ndan “AK Parti Yenilenecek” Mesajı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin il başkanlarına seslendiği konuşmasında Türkiye'de Ak Partisiz bir siyaset olamayacağının görüldüğünü belirterek partiyi yenileyerek yeniden tek başına iktidara geleceklerini söyledi.

11 Haziran 2015 Perşembe 11:56A+A-

Başbakan Ahmet Davutoğlu seçim sonrası ilk kez il başkanları toplantısında konuştu. Davutoğlu konuşmasında yenilenme mesajları verdi:

“Mevcut tablo AK Parti'siz bir Türkiye siyasetinin imkansız olduğunu açıkça ortaya koymuştur. AK Parti teşkilatlarıyla dimdik ayaktadır. Bizi bir an dahi zaafa ve tereddüde düşüremezler. Bizim de iç muhasebe yapmamız lazım. Daha güçlü AK Parti için istişare yapacağız. Her ilde her ilçede istişare yapacağız. Yüzde 2-3 oranında düşme varsa bunu değerlendireceğiz. Kibir asla olmayacak. Millete kibir yapamayız. Öteki seçim ne zaman olursa olsun. Yüzde 50 bandında çıkmak için çalışacağız.”

Davutoğlu, konuşmasının son bölümünde ise “AK Parti yenilenecek ve yeni Türkiye kurulacak” dedi.

Davutoğlu şunları söyledi:

Milletin kararı esastır. Hiçbir tereddüt etmeden saygı gösteririz. AK Parti milli iradeyle yükselmiştir. Milli iradeyle yükselmeye devam edecektir.

Seçim Güvenliğini Tartışmaya Açmışlardı…

Eğer biz barajı geçmezsek sivil itaatsizlik yaparız diyenler oldu. Türkiye'de seçim güvenliğini tartışmaya açmaya çalışanlar oldu. Seçimlerin şeffaf olması AK Parti iktidarlarının başarısıdır. Millete küskünlük olmaz. Millet amirdir memur olan devlettir.

Şu an seçim zaferi yaşadıklarını zannedenler sonuç başka bir durum olsa başka şekilde davranacaklardı.

AK Parti 81 ilde miting yapan tek partidir. Bir partinin bir sloganı vardı: Türkiyelileşme. Onlar hala oraya gelemedi. Türkiye AK Parti'dir. AK Parti Türkiye'dir.

"37 İlde Olmayan Bir Partinin İktidar İddiası Olamaz"

CHP 37 ilde vekil çıkaramadı. Kılıçdaroğlu'nun elini başının içine koyup düşünmesi lazım. 37 ilde olmayan bir partinin iktidar iddiası da olamaz. MHP 34 ilde yok. HDP 55 ilde yok. Türkiyelileşme sürecinde umarım teröre karşı bir tavır alırlar.

Sanki AK Parti ve teşkilatlarının üzerinde bir umutsuzluk varmış gibi psikolojik bir operasyon yapmaya çalışıyorlar. Türkiye'de temsil kabiliyeti en yüksek parti AK Parti'dir.

Mevcut tablo AK Parti'siz bir Türkiye siyasetinin imkansız olduğunu açıkça ortaya koymuştur.

 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum