1. HABERLER

  2. HABER

  3. Bank Asya'dan İlk Açıklama
Bank Asya'dan İlk Açıklama

Bank Asya'dan İlk Açıklama

TMSF, yaptığı açıklamada bankanın rutin bankacılık faaliyetlerine devam edeceğini açıkladı. Bankada 100 bin TL'nin altında parası olanlar ise sigorta güvencesi altında olacak.

04 Şubat 2015 Çarşamba 02:50A+A-

TMSF’den yapılan açıklamada "TMSF sadece yönetime el koydu. Bank Asya'nın yönetimi değişti, banka rutin bankacılık faaliyetlerine devam etmektedir" ifadelerini kullanıldı. 

BDDK'nın kararının ardından Bank Asya'nın Ümraniye'deki genel müdürlüğüne gelen TMSF yetkilileri, polis nezaretinde binaya girdi. Banka görevlileri ve bazı avukatlar da polis ekiplerinin kontrolünün ardından binaya alındı.

Çevik kuvvet ekiplerinin önlem aldığı genel müdürlük binası önündeki cadde, polis bariyerleri çekilerek trafiğe kapatıldı. Ellerinde Türk bayrakları ve çeşitli dövizler bulunan bazı kişiler ve banka çalışanları, genel müdürlük binası önünde toplandı.

TMSF yetkililerinin bankanın yarın sabahtan itibaren rutin faaliyetlerine devam edebilmesi için gerekli tedbirleri almak amacıyla yaptığı öğrenilen inceleme, devam ediyor.

BANK ASYA'DAN AÇIKLAMA

Bank Asya'nın Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yer alan açıklamasında, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'nun 03.02.2015 tarih ve 6187 sayılı kararı uyarınca, 5411 sayılı Bankacılık Kanunu'nun 18'inci maddesinin 5'inci fıkrası kapsamında, Banka'nın 122 adet pay sahibine ait imtiyazlı hisselerin temettü hariç ortaklık haklarının TMSF tarafından kullanılmasına karar verildiği duyuruldu.

İlgili karar gereğince mevcut Yönetim Kurulu'nun dün itibarıyla TMSF tarafından değiştirilerek, yeni Yönetim Kurulu ve Genel Müdür'ün atandığı belirtilen açıklamada, Banka'nın, yeni yönetimi ile herhangi bir aksamaya sebebiyet vermeden bankacılık faaliyetlerine devam edeceği kaydedildi.

BANK ASYA HİSSESİ OLAN...  

Bank Asya'da 100 bin TL'nin altında parası olanlar sigorta güvencesi altında olacaklar. 

Borsada Bank Asya hissesi olan küçük yatırımcılar ise bankanın tüm temettü vesaire nemalarından faydalanabilecek.

Bankanın bundan sonra doğacak olası temettü vesaire gelirinden faydalanabilecek.

 

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT