1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. IRAK

  4. Bağdat'taki Bombalı Saldırılarda 15 Kişi Öldü
Bağdat'taki Bombalı Saldırılarda 15 Kişi Öldü

Bağdat'taki Bombalı Saldırılarda 15 Kişi Öldü

Irak'ın başkenti Bağdat'ta meydana gelen patlamalarda en az 15 kişinin hayatını kaybettiği, 40 kişinin yaralandığı bildirildi.

23 Mart 2015 Pazartesi 19:41A+A-

Askeri kaynaklardan alınana bilgiye göre, Bağdat'ın doğusundaki El-Habibiye semtinde, bir lokantanın yakınında park halinde bulunan bomba yüklü araç infilak etti. Hastane kaynakları bu olayda 6 kişinin öldüğünü, 15 kişinin yaralandığını bildirdi. Patlamada yaşamını yitirenler arasında Irak 1. Lig takımı el-Kehraba'nın oyuncusu Mehdi Abduzzehra'nın da olduğu ifade edildi.

Bağdat'ın doğusundaki El-Maamil bölgesinde de park halinde bulunan patlayıcı yüklü bir aracın infilak etmesi sonucu 3 kişi hayatını kaybetti, 9 kişi yarandı.

Başkentin doğusundaki El-Emin Mahallesindeki patlamada da 2 kişi öldü, 6 kişi yaralandı. Es-Sefir Mahallesine düzenlenen Katyuşa roketi saldırısında ise 2 kişi yaşamını yitirdi, 3 kişi yaralandı.

Bağdat'ın kuzeyindeki Et-Taci ilçesinde Irak Sanayi ve Maden Bakanlığı çalışanlarını taşıyan otobüsün geçişi esnasında yola döşenen bombanın patlaması sonucu ise 2 kişi öldü, 7 kişi yaralandı.

AA

Etiketler :

HABERE YORUM KAT