1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Ambargo Kalkmazsa Savaştan Başka Seçenek Kalmayacak
Ambargo Kalkmazsa Savaştan Başka Seçenek Kalmayacak

Ambargo Kalkmazsa Savaştan Başka Seçenek Kalmayacak

Yeni bir savaş istemediklerini belirten Hamas liderlerinden Musa Ebu Merzuk, “Ambargo kalkmazsa savaşmaktan başka seçenek kalmayacak” dedi.

20 Eylül 2014 Cumartesi 14:44A+A-

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Musa Ebu Merzuk, Hamas hareketinin işgal rejimiyle yeniden savaşmak istemediğini, ancak ambargonun kalkması ve sınır kapılarının açılması konusunda işgal rejimi ve Mısırla bir anlaşmaya varmamaları durumunda savaşın kaçınılmaz hale geleceğini söyledi.

Associated Press Ajansı'nın kendisiyle yaptığı röportajda Ebu Merzuk, Hamas hareketinin son savaştan zaferle çıktığını, hareketin toplumsal taban ve desteğinin de fazlasıyla arttığını ifade etti.

Gazze konusunda yeni bir anlaşmaya varılmaması konusunda uyarılarda bulunan Ebu Merzuk, bu durumun yeni bir savaşa neden olabileceğini hatırlatarak, “Biz yeni bir savaş istemiyoruz. Siyonistlerin de böyle bir savaşı yaşamak istediğini düşünmüyorum” dedi.

Gazze halkının savaştan önce çok zor şartlar yaşadığına dikkat çeken Hamas lideri, Filistinlileri savaştan sonra benzer bir duruma sokamayacaklarını, işgal rejiminin bu konudaki politikasını değiştirmesi gerektiğini söyledi. 

Gazze'de Şüpheli Bir Patlama: 2 Şehit

Gazze şehrinin doğusunda yer alan ve işgal rejiminin saldırılarının devam ettiği günlerde büyük bir yıkım ve katliama maruz kalan Şucaiyye mahallesinde dün öğle saatlerinde meydana gelen ve henüz sebebi tam olarak tespit edilemeyen şüpheli bir patlamada iki Filistinli genç şehit olurken üç kişi de çeşitli şekillerde yaralandı.

Filistin Sağlık Bakanlığı sözcüsü Dr. Eşref el-Kudra'nın olayla ilgili olarak verdiği bilgiye göre patlamada her ikisi de 23 yaşında olan Abdullah Cibril Ebu Asr ile Eymen Ziyad Ebu Cuba isimli iki Filistinli genç şehit oldu. Olayda üç kişi de muhtelif şekillerde yaralandı.

Dr. Eşref el-Kudra, yaralananların tedavi için acil olarak Şifa Hastanesi'ne ulaştırıldıklarını söyledi.

 

HABERE YORUM KAT