1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. IRAK

  4. ABD'den Yeni Bir İşgal Süreci
ABDden Yeni Bir İşgal Süreci

ABD'den Yeni Bir İşgal Süreci

Irak’tan resmi askerlerini çıkararak burayı sivil ve paralı askerlerinin işgaline bırakan ABD, Irak’a yeni işgal komutanını atadı: Orgeneral Lloyd Austin

02 Eylül 2010 Perşembe 21:19A+A-

ABD işgali altında bulunan Irak'ın başkenti Bağdat'ta düzenlenen komuta devir teslim töreniyle, Orgeneral Lloyd Austin Irak'taki ABD işgal kuvvetlerin komutanlığına atandı. Bu işgal kuvvetleri de birkaç yüz kişi değil elbet..Tamı tamına 52 bin profesyonel ve paralı savaşçı askerler!..

Bu durumda "ABD Irak'tan çekiliyor" başlığı atan bütün gazeteler ya ABD güdümlü, ya da onların "psikolojik savaş oyunu"na gelmiş "kullanılabilir medya" oluyor, kimse alınmasın ama işin gerçeği tam olarak bu!

Kamuoyunda oluşan menfi bakışı kırmak için işgal askerlerinin bir kısmını Irak'tan geri çeken ABD, yeni bir işgal süreci başlatıyor. Bu sürecin adı "Yeni Şafak Operasyonu". Bu operasyon gereği, Irak'taki acemi askerler geri çekiliyor ve sadece profesyonellerle, gönüllü muvazzaflar ve paralı askerler kalıyor. Yani Irak işgali sona ermiş falan değil, bu büyük bir ABD yalanı ve dünya basınına da bu yalan ,bizzat ABD medya kanalları eliyle pompalanmakta! Orgenerallik rütbesine yeni terfi eden ve bayrağı eski komutan Orgeneral Ray Odierno'dan alan General Austin, Irak'ta danışmanlık görevi adı altında kalan yeni işgal kuvvetlerinin, yani 52 bin Amerikan askerinin yeni komutanı olacak.

Güvenlik korkusuyla dün gizlice Irak'a giden Biden, yeni işgal komutanının atama emrini okurken, ABD'nin Irak'tan askerlerini çıkarmaya niyetli olmadığını, ama dünya kamuoyunu ikna edebilmek için medyaya "ABD Irak'tan çekiliyor" şeklinde haberler yaptırdıklarını söyledi.

ABD, Irak'a uyguladığı bu yeni işgal yönteminin adını da belirlemiş. Yeni işgal operasyonunun adı: "YENİ ŞAFAK OPERASYONU"!!!

Yani ABD Irak'ta yeni bir yöntemle YENİ BİR İŞGAL SÜRECİ BAŞLATIYOR!

HABERE YORUM KAT