1. HABERLER

  2. HABER

  3. DÜNYA

  4. ABD'de göstericilerle Kongre binasına giren Batı Virginia'nın Cumhuriyetçi Meclis üyesi istifa etti
ABD'de göstericilerle Kongre binasına giren Batı Virginia'nın Cumhuriyetçi Meclis üyesi istifa etti

ABD'de göstericilerle Kongre binasına giren Batı Virginia'nın Cumhuriyetçi Meclis üyesi istifa etti

ABD'de Başkan Donald Trump yanlısı göstericilerle Kongre binasına giren Batı Virginia Eyalet Meclis üyesi Derrick Evans, istifa ettiğini duyurdu.

10 Ocak 2021 Pazar 16:54A+A-

Cumhuriyetçi Meclis üyesi Evans, dün, eyalet Valisi Jim Justice'a görevinden ayrılma kararını bildirdi.

Kongre baskınında yer almak ve Facebook'taki canlı yayında halkı kışkırtmakla suçlanan Evans, istifa etmesinin en doğru karar olacağını açıkladı.

AA’nın bildirdiğine göre, Evans, eylemlerinin tüm sorumluluğunu üstlendiğini belirterek, "Aileme, arkadaşlarıma, seçmenlerime ve Batı Virginialı kardeşlerime yol açmış olabileceğim her türlü acı veya utançtan derin pişmanlık duyuyorum." dedi.

İstifa kararını Eyalet Meclisinin gündemini oyalamamak için aldığını dile getiren Evans, bu şekilde meslektaşlarının bölge halkının refahı için daha kolay çalışabileceğini ifade etti.

35 yaşındaki Evans, Kongre baskının yaşandığı 6 Ocak’ta binaya girmek ve sosyal medya sayfasından yaptığı canlı yayında halkı kışkırtmak suçlamalarıyla gözaltına alınmıştı.

Evans'ın sildiği canlı yayında güvenlik güçlerine yumruk attığı ve göstericileri içeri girmek ve binaya zarar vermek konusundan teşvik ettiği görülüyor.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT