1. HABERLER

  2. HABER

  3. EĞİTİM

  4. 3 Kentin Sınır İlçelerinde Eğitime 5 Gün Ara
3 Kentin Sınır İlçelerinde Eğitime 5 Gün Ara

3 Kentin Sınır İlçelerinde Eğitime 5 Gün Ara

Barış Pınarı Harekatı kapsamında, Mardin, Şırnak ve Şanlıurfa'da sivillerin güvenliğini korumak amacıyla sınıra yakın yerleşim yerlerinde eğitime 5 gün ara verildi.

20 Ekim 2019 Pazar 22:01A+A-

Şırnak ve Mardin Valiliklerinden yapılan açıklamada, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı kapsamında, Şırnak'ın İdil, Cizre ve Silopi ilçelerinin Suriye sınırındaki 55 köy ve mezra okulu ile Mardin'in Nusaybin ilçesinin tamamında, Artuklu ile Kızıltepe ilçelerinde ise Suriye sınırına yakın yerleşim yerlerindeki toplam 156 okulda 21-25 Ekim'de eğitime ara verildiği aktarıldı.

Açıklamada, eğitime ara verilen okulların isimlerinin kaymakamlıklar, İl Milli Eğitim Müdürlükleri ve İlçe Milli Eğitim müdürlükleri tarafından duyurulduğu belirtildi.

Şanlıurfa 

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, sınır ilçelerindeki Akçakale ve Ceylanpınar ilçelerindeki tüm okullarda, Suruç ve Birecik ilçelerinde ise sınıra yakın bölgelerdeki okullarda, 21-25 Ekim'de 5 gün eğitime ara verildiği duyuruldu.

Aynı ilçelerde daha önce de eğitime 7 gün ara verilmişti.

AA

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT