1. HABERLER

  2. HABER

  3. Rus Bayrağı Taşıyan Tanklar Slavyansk'a Girdi
Rus Bayrağı Taşıyan Tanklar Slavyansk'a Girdi

Rus Bayrağı Taşıyan Tanklar Slavyansk'a Girdi

Rus yanlısı üniformalı ve ağır silahlı kişileri taşıyan, içerisinde 6 tankın da yer aldığı konvoy, Ukrayna’nın doğusundaki Slavyansk kentine girdi.

A+A-

Rus yanlısı üniformalı ve ağır silahlı kişileri taşıyan, içerisinde 6 tankın da yer aldığı konvoy, Ukrayna’nın doğusundaki Slavyansk kentine girdi.

AA muhabiri, Rus bayrağı taşıyan tankların, üzerlerinde RPG ve kalaşnikof bulunan yaklaşık 150 kişiyi taşıdığını, Rusya yanlısı kişiler tarafından ele geçirilen yerel yönetim binasının önünü kordon altına aldıklarını bildirdi.

Rusya yanlısı silahlı üniformalı kişilerin, Slavyansk'ın merkezinden insanları çıkardığı, bu arada 2 Ukrayna helikopterinin kent merkezinin üzerinde uçtuğu belirtildi.

Çok sayıda vatandaşın kenti terk ettiği ifade ediliyor.

Daha önce Ukrayna'nın doğusundaki Donetsk iline bağlı Slavyansk ilçesinin etrafı Ukrayna ordusu tarafından sarılmıştı.

Ukrayna, 2 askerin Rusya yanlısı milislerce kaçırıldığını doğruladı

Öte yandan, Ukrayna Savunma Bakanlığı, iki Ukraynalı askerin, Rusya yanlısı milisler tarafından kaçırıldığını bildirdi.

Ukrayna'nın İnterfaks haber ajansının bildirdigine göre, Ukrayna Savunma Bakanlığı, ülkenin doğusundaki Lugansk bölgesinde iki Ukrayna askerinin kaçırılmasını doğruladı.

Bakanlık açıklamasında, Lugansk bölgesindeki Krasnıy Luç şehrinde, Ukrayna ordusunun rutbeli askerlerini taşıyan aracın bozulduğu, yardım için ilçe polis karakoluna giden askerlerin, polislerler tarafından Rusya yanlısı milislere teslim edildiği belirtildi.

 

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT