1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. “Zirvenin ve Ümmetin Sloganı ‘Birlik ve Kurtuluş’ Olsun”
“Zirvenin ve Ümmetin Sloganı ‘Birlik ve Kurtuluş’ Olsun”

“Zirvenin ve Ümmetin Sloganı ‘Birlik ve Kurtuluş’ Olsun”

Dünya Müslüman Alimler Birliği, İstanbul’da düzenlenecek İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) zirvesine katılacak liderlere birlik olma ve Kudüs’ün kurtuluşu için yol haritası belirleme çağrısı yaptı.

13 Aralık 2017 Çarşamba 10:28A+A-

Dünya Müslüman Alimler Birliği’nin internet sitesinde yayımlanan mesajda İstanbul’da düzenlenecek İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) zirvesine katılacak liderlere hitaben şu ifadelere yer verildi:

“Barışçıl projelerin hiçbiri İsrail’i, Kudüs’ü Yahudileştirme çalışmasından alıkoymadı, hatta yerleşim birimleri inşası daha da arttı. Bu nedenle düzenleyeceğiniz zirvenin ve ümmetin sloganı ‘birlik ve kurtuluş’ olsun. Hâlihazırda yapılması gereken budur.”

AA’da yer alan habere göre, zirvenin zor şartlar altında gerçekleştiğine işaret edilen mesajda, zirvede mevcut krizlerden kurtuluşu sağlayacak stratejik bir plan geliştirilmesi temennisinde bulunuldu.

“Kudüs, peygamberlerin size emanetidir. Ümmetimiz, Kudüs’ü ve işgal altındaki Filistin topraklarını fikir birliğine varmadan ve ülkelerinin konumunu güçlendirmeden kurtaramaz.” ifadesine yer verilen mesajda, ABD yönetiminin boykot edilmesi gerektiği vurgulandı.

Birliğin mesajında ayrıca, liderlere, Suriye, Yemen, Libya ve Arakan’daki sorunlara çözüm bulma çağrısı yapıldı.

ABD Başkanı Donald Trump, 6 Aralık’ta Beyaz Saray’da düzenlediği basın toplantısında, Kudüs’ü işgalci İsrail’in başkenti olarak tanıdığını ve ABD Büyükelçiliği’nin Kudüs’e taşınması için talimat verdiğini açıklamıştı.

HABERE YORUM KAT