1. HABERLER

  2. HABER

  3. DÜNYA

  4. Vatanınız, Devletleriniz Batsın! Bir Çocuğa Bir Parça Ekmeği Çok Gören Vicdansızlar!
Vatanınız, Devletleriniz Batsın! Bir Çocuğa Bir Parça Ekmeği Çok Gören Vicdansızlar!

Vatanınız, Devletleriniz Batsın! Bir Çocuğa Bir Parça Ekmeği Çok Gören Vicdansızlar!

Meksika-ABD sınırını geçmeye çalışırken boğularak can veren bir baba ve 2 yaşındaki kızının fotoğrafı yürekleri dağladı. Baba ve kızının cansız bedenlerine ancak 12 saat süren çalışmanın sonucunda ulaşılabildi.

26 Haziran 2019 Çarşamba 15:23A+A-

ABD'nin Meksika sınırında sığınma başvurusu yapmak için bekleyen Oscar Alberto, pazar günü ABD'ye yasa dışı yollardan geçmeye karar verdi.

Önce kızıyla nehri geçen Oscar, kızını ABD tarafında bırakarak eşi için geri dönerken, kızının nehre kapıldığını gördü.

Kızı Valeria için tekrar geri dönen Oscar, Valeria'ya ulaşmasına rağmen akıntıya kapılarak kızıyla birlikte can verdi.

Meksikalı yetkililerin Rio Bravo Nehri’nde boğulan baba kızın cesedini arama çalışmaları yaklaşık 12 saat sürdü

Oscar'ın eşi Tania Vanessa Avalos yakınlarıyla birlikte, iki aydır Puerta Mexico köprüsünde, ABD'den sığınma talep edebilmek için randevu almayı beklediklerini ve Meksika'nın kendilerine insani vize verdiğini belirtti.

Avalos, bulundukları yerde sıcaklığın 45 dereceye ulaştığını ve Meksika'da kalmaya devam ettikleri için Oscar'ın umutsuzluğa kapılarak yüzerek ABD'ye geçme kararı aldığını söyledi.

Eşi ve kızının akıntıya kapıldığını gören Avalos'un, yetkililerden yardım istemesinin ardından Oscar ve Valeria'yı arama-kurtarma çalışmaları başladı.

Yaklaşık 12 saat süren arama-kurtarma çalışmalarının ardından Oscar ve Valeria'nın cansız bedenlerine, Puerto Mexico köprüsünün 500 kilometre uzağında ulaşıldı.

Valeria'nın cansız bedeni, babasının tişörtü içinde boynuna sarılmış şekilde bulundu.

Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador "Bu çok acı bir durum. Her zaman söyledik, ABD ne kadar çok kişiyi reddederse, çölde veya nehri geçerken ölen o kadar kişi olacak" açıklamasında bulundu.

Meksika'nın ABD sınırındaki Matamoros şehrinde, çoğunluğunu Latin Amerikalı düzensiz göçmenlerin oluşturduğu binlerce kişi ABD'li yetkililer tarafından sığınma talebinde bulunmak üzere çağırılmayı bekliyor. Öte yandan, ABD'li yetkililer haftada ortalama 3 sığınma talebi kabul ediyor.

Kaynak: Independent

 

Etiketler : , , , ,

HABERE YORUM KAT