1. HABERLER

  2. YORUM ANALİZ

  3. Ülkü Ocakları mensupları Sinan Ateş’in ailesini niçin takip ediyor?
Ülkü Ocakları mensupları Sinan Ateş’in ailesini niçin takip ediyor?

Ülkü Ocakları mensupları Sinan Ateş’in ailesini niçin takip ediyor?

Sinan Ateş’in kardeşini araçla takip edenler, Bursa Ülkü Ocakları başkan yardımcıları çıktı!

13 Haziran 2024 Perşembe 12:30A+A-

HAKSÖZ HABER

Sinan Ateş cinayetinde katil zanlılarını Ankara'dan İstanbul'a kaçıran çakarlı aracın Ülkü Ocakları Genel Merkezi'ne tahsisli olduğu geçen ay ortaya çıkmıştı. Sinan Ateş’in eşi Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşürken Sinan Ateş’in kızkardeşi ise tehditle karşı karşıya olduğunu ifade etti.

Sinan Ateş’in kardeşi Selma Ateş’in, Bursa’da avukatıyla birlikte oturduğu oturduğu kafede iki ayrı araçla evinden başlayarak takip edildikten sonra Teleferik Polis Karakolu’na giderek şikayetçi oldu.

T24‘ün edindiği bilgiye göre, karakolda ifade veren Ateş kendisini takip edenleri teşhis etti. Ateş’i takip edenlerin iki ayrı ekip olduğu, ikisi başkan yardımcısı olmak üzere 7 kişinin de Bursa Ülkü Ocakları mensubu olduğu tespit edildi. Karakoldan çıkan Ateş, Bursa Asayiş Şube Müdürlüğü’ne ifade vermeye geçti. Ateş’in yanında, eski Bursa Ülkü Ocakları başkanı ve Sinan Ateş’in arkadaşı Cahit Özdemir de bulunuyor.

Yaşananlar üzerine Sinan Ateş’in Ayşe Ateş, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan yardımcısı Semih Yalçın’ı hedef alan sözler sarf etti:

“Ey Semih Yalçın! Daha bu akşam bardağını yudumlarken göbeğini kaşıyarak yazdığın açıklamada ‘Bize iftira atıyorlar. Tiyatro. Senaryo. Yalan. İftira’ diyordun. Bak, şimdi ne oldu. Bursa Ülkü Ocakları mensupları Selma Ateş Abla’yı takip ederken yakayı ele verdi. Senin mum yatsıya kadar bile dayanamadı. Yatsı vaktini bilmiyorsan eğer “Google”da arat. Haydi, çık er meydanına! Kendine güveniyorsan duruşmaya gel. Yüreğin varsa yanıma otur. Otur ki hâkim karşısına çıkarılanları sana tek tek tanıtayım. Ülkü Ocaklarındaki, MHP’deki görevlerini anlatayım. Belki o zaman aklın yerine gelir de katillerin kim olduğunu hatırlarsın.”

Ülkü Ocakları’ndan konu hakkında bir açıklama yapılmazken fail-i meçhul bir cinayetin davası sürerken Selma Ateş’in niçin takip edildiği akıllarda soru işaretleri oluşturdu.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum