1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Türk Kızılayı Başkanı: “Gazze Halkı İslâm Ülkelerinin Duyarsızlığından Şikâyetçi”
Türk Kızılayı Başkanı: “Gazze Halkı İslâm Ülkelerinin Duyarsızlığından Şikâyetçi”

Türk Kızılayı Başkanı: “Gazze Halkı İslâm Ülkelerinin Duyarsızlığından Şikâyetçi”

Gazze halkının müslüman ülkelerin duyarsızlığından şikâyetçi olduğunu belirten Türk Kızılayı Başkanı Kınık, “Diğer İslâm ülkeleri de Gazze davasına destek vermeli.” dedi.

14 Temmuz 2016 Perşembe 05:55A+A-

Türkiye'den Gazze'ye “Lady Leyla” isimli gemiyle gönderilen 11 bin tonluk insanî yardım malzemesinin dağıtımı sürüyor.

Gazze'deki dağıtımı bizzat koordine eden Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık bölge halkının tepkisi ve izlenimleri hakkında açıklamalarda bulundu.

“Yardımlar Sürecek”

Yeni Şafak’ta yer alan habere göre, Gazze'ye düzenli yardım gönderilmesi için görüşmeler yapıldığını belirten Kınık, “Gazze'ye gönderilen 11 bin ton yardım her gün 60 TIR ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Bu yardımlar son olmayacak. Yardımların düzenli olarak ulaştırılması ve en az 2 ayda 1 geminin gönderilmesi için görüşmeler sürüyor.” açıklamasında bulundu.

“Temel İhtiyaç İslâm Ülkelerinin Desteği”

Gazzelilerin diğer müslüman ülkelerin duyarsızlığından şikâyetçi olduğunu belirten Kınık şöyle devam etti:

“Türkiye'nin İsrail'le yaptığı anlaşmaya sert tepki gösteren bazı İslâm ülkeleri İsrail'in ablukasını ya destekliyor ya da sessiz kalıyor. Örneğin Mısır kimseye sormadan Refah Sınır Kapısı’nı açarak insanların yaşam malzemelerine ulaşmasına fırsat tanıyabilir. Ama bu hak tanınmıyor. Bölgenin en temel ihtiyacı un, şeker, yağ değil. Diğer İslâm ülkelerinin en az Türkiye kadar Gazze davasına destek vermeleri.”.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum