1. HABERLER

  2. HABER

  3. TSK'dan Öcalan’ın “Eşme Ruhu”na Sert Yalanlama
TSK'dan Öcalan’ın “Eşme Ruhu”na Sert Yalanlama

TSK'dan Öcalan’ın “Eşme Ruhu”na Sert Yalanlama

Genelkurmay Başkanlığı, "Eşme Ruhu" konusunda yaptığı açıklamada PKK ya da PYD ile işbirliği yapıldığı yönündeki iddiaları yalanladı.

23 Mart 2015 Pazartesi 12:11A+A-

Genelkurmay Başkanlığı, Öcalan'ın mektubunda yaptığı "Eşme ruhu"yla ilgili basında yer alan iddialar üzerine açıklama yaptı.

Basında yer alan "TSK, PKK ile işbirliği yaptı" şeklindeki iddiaları yalanlayan TSK, açıklamasında şunları söyledi: 

Bazı basın yayın organlarında; hiçbir zaman muhatabımız olmayan ve olmayacak olan terörist başının “EŞME RUHU” açıklamasına atfen, Süleyman Şah Saygı Karakolu’nun SURİYE toprakları içinde yer değiştirmesi ile ilgili olarak “TSK ile PYD/PKK’nın işbirliği yaptığı” yolundaki yayın ve haberler tamamen gerçek dışı olup; 31 yıldır Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Anayasal düzenini değiştirmeyi hedefleyen bir terör örgütü ile silahlı mücadele eden ve bu uğurda binlerce şehit ve gazi vermiş olan şerefli, haysiyetli ve onurlu Millî Ordu Türk Silahlı Kuvvetlerine bu yakıştırmayı yapan kişileri ve yayın organlarını Yüce Türk Milleti önünde şiddetle kınıyoruz.

Türk Silahlı Kuvvetleri, kendisine yasalarla verilmiş görevleri ve Hükümetlerimizin talimat ve direktifleri doğrultusunda Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Yüce Türk Milleti’ne yönelik her türlü terör örgütü ile mücadele etme azim ve kararlılığını sürdürmektedir.

Açıklamalarımızda defaatle vurguladığımız üzere, Türk Silahlı Kuvvetleri, iç siyasi çekişmelerin bir aktörü olmayacak, Demokratik, Laik, Sosyal, Hukuk Devleti’nin gereklerini yerine getirmeye devam edecektir.

 

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT