1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. PAKİSTAN

  4. Taliban Lideri Mesud'un Şehadeti Doğrulandı
Taliban Lideri Mesud'un Şehadeti Doğrulandı

Taliban Lideri Mesud'un Şehadeti Doğrulandı

Pakistan Taliban hareketi Hekimullah Mesud'un şehadetini doğrulandı.

02 Kasım 2013 Cumartesi 16:08A+A-

Tehrik-i Taliban Pakistan (Pakistan Taliban Hareketi) Güney Veziristan Sözcüsü Mevlana Azam Tarık, TTP lideri Hekimullah Mesud'un şehadetini doğruladı.

Mevlana Kazım Tarık, Mesud'un İHA saldırısında şehit olduğunu  açıkladı. Tarık, yeni TTP liderinin seçilmesi için örgüt şurasının henüz kararını vermediğini söyledi. Şuranın, Mesud'un yerine geçecek kişiyi belirlemek için bir araya geldiğini, üst düzey komutanların görüşlerinin alınmasının ardından yeni liderin ancak 2-3 gün içerisinde açıklanabileceğini ifade etti.

Tarık, İHA'ların aşiretler bölgesi üzerinde devamlı uçtuğunu, şura üyelerinin de saldırılara maruz kalmamak için sürekli yer değiştirdiğini ifade ederek, yeni liderin açıklanmasının bu yüzden zaman alacağını belirtti.

Öte yandan, Enformasyon Bakanı Pervez Raşid, gazetecilere yaptığı açıklamada, İHA saldırılarının TTP ile yürütülmesi planlanan barış görüşmelerini engelleyemeyeceğini söyledi. Bakan Raşid, hükümetin TTP ile müzakereleri başlatma fikrinde bir değişiklik olmadığını ifade ederek, "Bu kez İHA, barış görüşmelerini vurdu ama biz barışın görüşmelerinin ölmesine izin vermeyeceğiz" dedi.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum