1. HABERLER

  2. HABER

  3. Selçuk Özdağ'a saldıranların serbest bırakılmasına muhalif partilerden tepki
Selçuk Özdağ'a saldıranların serbest bırakılmasına muhalif partilerden tepki

Selçuk Özdağ'a saldıranların serbest bırakılmasına muhalif partilerden tepki

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a sopa ve silahla saldıran 5 kişinin tahliye edilmesine muhalefet liderleri tepki gösterdi.

13 Şubat 2021 Cumartesi 15:42A+A-

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özdağ’a saldırarak sopa ile darp eden ve silah çeken 5 şüpheli, savcılığın talebi üzerine 20 gün sonra tahliye edildi. Karara tepki gösteren muhalefet liderleri, demokrasinin hedef alındığı vurgusunu yaptı.

T24’ün naklettiğine göre, Twitter'dan açıklama yapan liderlerin ifadeleri şöyle:

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu: Tuz koktu, tuz! Selçuk Özdağ’ı sokak ortasında öldürmeye teşebbüs eden 5 zanlı bir cuma gecesi sessiz sedasız serbest bırakıldı! Bu sadece partimize değil demokrasimize saldırıdır! Başta siyasi partiler ve STK'lar olmak üzere milletimizi dayanışma içinde olmaya davet ediyorum.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: Suçun cezasız kaldığı, mafya artıklarının cesaretlendirildiği bu düzen, sadece siyasileri, STK’ları, evlatlarımızı değil, tüm Türkiye’yi ve demokrasimizi hedef almaktadır. Bedeli ne olursa olsun, bu ülkeye demokrasi gelecek ve hiçbir suç cezasız kalmayacak!

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener: Sözü yetmeyenler hakarete, siyaseti yetmeyenler kanunsuzluğa başvurur. Ama bugün susanlar, milletimizin ferasetini unutuyorlar. Sandık geldiğinde elbette demokrasi kazanacak. Millet iradesi elbette bunların hesabını soracak...

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan: Siyaset gücünü sözden alır. Sözü şiddetle boğduğunuzda ne meşru siyaset kalır ne de demokrasi. Siyasetçilere saldıran silahlı sopalı çetelerin serbest bırakılması toplumsal huzurumuza kastetmektir. Güzel ülkemize yazık ediyorsunuz!

 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

2 Yorum