1. HABERLER

  2. HABER

  3. MEDYA

  4. RTÜK'ten CHP'li Başarır'ın katıldığı televizyon programı hakkında inceleme
RTÜK'ten CHP'li Başarır'ın katıldığı televizyon programı hakkında inceleme

RTÜK'ten CHP'li Başarır'ın katıldığı televizyon programı hakkında inceleme

​​​​​​​RTÜK, TSK ile ilgili açıklama yapan CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın katıldığı televizyon programı hakkında inceleme başlattı.

29 Kasım 2020 Pazar 17:00A+A-

Radyo ve Televizyon Üst Kurulunca (RTÜK), CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın konuk olduğu ve Türk ordusuna yönelik ifadelerin yer aldığı televizyon yayını hakkında inceleme başlatıldı.

RTÜK'ten yapılan açıklamaya göre, bir haber kanalındaki yayın esnasında program katılımcılarından birinin, kahraman Türk ordusuna yönelik kullandığı çirkin ifadelerin kabul edilmesinin mümkün olmadığı vurgulandı.

Türk kültüründe "Peygamber ocağı" olarak kabul edilen Türk Silahlı Kuvvetlerinin aziz milletin yüz akı olduğunun altı çizilen açıklamada, şöyle denildi:

"Sınırlarımızın içinde ve dışında kahramanca mücadele ederek gönül coğrafyamızın güvenlik ve huzurunu tesis eden ordumuza dil uzatmaya kimsenin hakkı yoktur. Sorumluluk alanımızda olan ve her kesimden insanın takip edebileceği bir yayında dile getirilen hadsiz sözler yakın takibimiz altındadır. İlgili yayın hakkında Üst Kurul uzmanlarımızca inceleme başlatılmıştır."

Kaynak: TRT Haber

HABERE YORUM KAT