1. HABERLER

  2. HABER

  3. HAK İHLALLERİ

  4. PKK’nın Katlettiği Köylülerden Geriye 13 Yetim Kaldı
PKK’nın Katlettiği Köylülerden Geriye 13 Yetim Kaldı

PKK’nın Katlettiği Köylülerden Geriye 13 Yetim Kaldı

Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde PKK'nın odun toplayan köylülere yönelik saldırısında hayatını kaybedenler geride 13 çocuk ile acılı 3 eş bıraktı.

14 Eylül 2019 Cumartesi 00:00A+A-

Kulp'un Ağaçkorur köyü mevkisinde dün odun toplamaya giden köylülerin bulunduğu araca PKK tarafından el yapımı patlayıcıyla düzenlenen saldırıda hayatını kaybeden İhsan Çelikbilek, Mehmet Bozyel, Abit Yıldız, Ömer Yıldız, Siraç Yıldız, Ahmet Ay ve Sinan Diger kılınan cenaze namazlarının ardından toprağa verildi.

Saldırıda yaralanan 10 kişiden 9'unun tedavisi Dicle Üniversitesi (DÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi ile Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesinde sürüyor.

Hain saldırıda hayatını kaybedenlerin hepsi ekmek parası kazanmak için gündelikçi olarak odun topluyordu.

Baba Hayatını Kaybetti Oğlu Yaralı

Uzaktan kumandalı patlayıcının kullanıldığı saldırıda 43 yaşındaki İhsan Çelikbilek ile oğlu 23 yaşındaki Hüseyin Çelikbilek aynı minibüste yer alıyordu. Baba saldırıda hayatını kayıp ederken, yaralanan oğlunun tedavisi sürüyor. Baba Çelikbilek 4 erkek, 2 kız olmak üzere 6 çocuk babasıydı.

Hayatını Kaybedenlerden İkisi Çocuk

Batman'ın Sason ilçesine bağlı Kuşyayla köyünden, para kazanıp daha iyi bir yaşam için Kulp ilçesine odun toplamaya gelen Mehmet Bozyel 17, aynı saldırıda 3 kuzeniyle hayatını kaybeden olan Ömer Yıldız ise henüz 15 yaşındaydı.

Aynı aileden 3 kişi hayatını kaybetti

Abit Yıldız, aynı saldırıda kardeşi Ömer ve kuzeni Siraç hayatını kaybetti. Abit Yıldız'ın 1994 yılında PKK’nın saldırısında yengesi ve 6 kuzenini kaybettiği, amcası İhsan Yıldız'ın da gazi olduğu öğrenildi.

Saldırıda 2 kuzeniyle hayatını kaybeden Siraç Yıldız evli ve 2 çocuk babasıydı.

Annesinin eli kulağıydı

Yürekleri dağlayan hain saldırının bir diğer kurbanı Ahmet Ay'ın annesi Taat'ın şeker hastalığına bağlı 2 gözünün de görmediği belirtildi. Bekar olan Ahmet Ay, emekli muhtar olan babası Kutbettin Ay ile annesine bakıyordu. Lise mezunu olan Ay, annesinin eli kulağıydı.

Çocuklarına daha iyi bir gelecek bırakmak için odun toplamaya giden ve katliam kurbanı Muşlu Sinan Diger ise evli 5 çocuk babasıydı.

AA

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT

2 Yorum