1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Müslüman Alimlerden Siyonist İsrail'in 'İlhak' Planıyla Mücadele Çağrısı
Müslüman Alimlerden Siyonist İsrail'in 'İlhak' Planıyla Mücadele Çağrısı

Müslüman Alimlerden Siyonist İsrail'in 'İlhak' Planıyla Mücadele Çağrısı

Dünyanın birçok ülkesinden Müslüman alimlerin oluşturduğu 44 dini kurul ve birlik İsrail'in Batı Şeria'nın bir kısmı ile Ürdün Vadisi'ni ilhak planıyla ortak mücadele çağrısı yaptı.

02 Temmuz 2020 Perşembe 22:57A+A-

Dünyanın birçok ülkesinden Müslüman alimlerin oluşturduğu 44 dini kurul ve birliğin temsilcileri, video konferans aracılığıyla düzenledikleri toplantıda, İsrail'in ilhak planını görüştü.

Türkiye'den Alimler ve Medreseler Birliği Temsilcisi Suat Yaşasın'ın katıldığı toplantıya, Dünya Müslüman Alimler Birliğinin yanı sıra Filistin, Libya, Tunus, Somali, Pakistan, Malezya, Endonezya, Suriye, Irak, Ürdün, Fas ve Sri Lanka gibi dünyanın birçok ülkesinden çeşitli dini kurul ve birliklerin temsilcileri katıldı.

Görüşmenin ardından sonuç bildirisini okuyan Libya Müslüman Alimler Birliği Genel Sekreteri Sami es-Saidi, "Filistin topraklarında devam eden Siyonist zulmü kınıyoruz." ifadelerini kullandı.

AA’nın naklettiğine göre, Saidi, toplantıda Filistin topraklarını özgürlüğüne kavuşturmak için çalışılması ve bu konuda kurulan komplolarla mücadele edilmesi kararını aldıklarını belirtti.

İslam alemini gerek sokaklarda gerekse sosyal medyada aktif bir şekilde İsrail'in planına karşı koymaya davet eden Saidi, İsrail'in işlediği suçların gözler önüne serilmesi çağrısında bulundu.

HABERE YORUM KAT