1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Murat Alan’a Saldıranlar MHP’li mi?
Murat Alan’a Saldıranlar MHP’li mi?

Murat Alan’a Saldıranlar MHP’li mi?

Yeni Akit Haber Müdürü Murat Alan'ı darp ettikleri gerekçesiyle gözaltına alınan 4 kişinin MHP ile ilişkili oldukları iddia edildi.

19 Haziran 2019 Çarşamba 12:57A+A-

Yeni Akit gazetesi Haber Müdürü Murat Alan'a saldırdıkları gerekçesiyle tutuklanan 4 kişi ifadelerinde, Ankara'da oturduklarını ve olaydan bir gün önce İstanbul'a geldiklerini belirtti. Saldırının planlı olmadığını iddia eden şüpheliler, yoldan geçerken Alan'ı gördüklerini, çıkan tartışma sonucu darp eylemini gerçekleştirdiklerini öne sürdü.

Cumhuriyet’in haberine göre; sosyal paylaşım hesaplarındaki açıklamaları, fotoğrafları ve yer bildirimleri saldırganların MHP ile ilişkili olduğuna işaret etti.

Sanıklardan Bayram Gecimli'nin Facebook profilinde "Ankara Ülkü Ocakları'da çalışıyor" ifadesi yer alırken profil fotoğrafında ise MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin '06 MHP 01' plakalı makam aracının yanında çekilmiş görüntüsü bulunuyor.

Facebook profiline bakıldığında, saldırganlardan Serdar Acar'ın 24 Haziran seçimlerinde MHP Ankara 2. Bölge Aday Adayı olduğu ve Genel Başkan Bahçeli ile çekilmiş fotoğrafı görülüyor.

Saldırganlardan Savaş Karaca'nın Facebook profilinde de Bahçeli ile çekilmiş fotoğrafı ve MHP Genel Merkezi'nden yer bildirimi yaptığı görüldü. Sanıklardan Ferhat Özcan'ın ise Abdullah Çatlı ve Alparslan Türkeş'i öven paylaşımlarının olduğu görüldü.

 

HABERE YORUM KAT

3 Yorum