1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. "Kimin Fezlekesi Varsa Hemen Yargıya Taşınmalı"
"Kimin Fezlekesi Varsa Hemen Yargıya Taşınmalı"

"Kimin Fezlekesi Varsa Hemen Yargıya Taşınmalı"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dokunulmazlıklara ilişkin, "Kimin fezlekesi varsa o fezlekeyle ilgili süreç hemen yargıya taşınmalı. Suçun varsa yargılanacaksın kardeşim." dedi.

11 Nisan 2016 Pazartesi 12:34A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen Kentsel Dönüşüm ve Akıllı Şehirler Kurultayı'nda yaptığı konuşmada, "Bölücü terör örgütü, Güneydoğu Anadolu bölgemizdeki çeşitli ilçelerimizde temmuz ayından bu yana, insanlık ve ahlak dışı yöntemlerle vatandaşlarımızı mağdur ediyor. Bölgedeki belediyeler de halka hizmet için kullanması gereken araç ve makineleri teröristlerin emrine vererek bu zulme destek oldu." ifadelerini kullandı.

Dokunulmazlıklar konusuna değinen Erdoğan, "Dokunulmazlıkların kaldırılması deyince yani 'milletvekillerine dokunulmazlık kalksın' diye bir şey anlıyorlar. İşin aslı bu değil. Kimin fezlekesi varsa o fezlekeyle ilgili sürecin hemen yargıya taşınması anlamınadır bu." diye konuştu.

Erdoğan, şöyle devam etti:

"Suçun varsa yargılanacaksın kardeşim. Ben senin milletvekilliğinin bitmesini nasıl beklerim? Bu kadar olaylar olacak, sen terör örgütüne silah taşıyacaksın arabanla, tabutlarla silah taşıyacaksın, ondan sonra...'Hani kalksın' diyordun da şimdi ne oldu. Niye geri vitese taktın." 

AA

HABERE YORUM KAT