1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Karamollaoğlu: Komutanların yargılanmasını içime sindiremiyorum
Karamollaoğlu: Komutanların yargılanmasını içime sindiremiyorum

Karamollaoğlu: Komutanların yargılanmasını içime sindiremiyorum

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Halk TV'de yaptığı açıklamada, 28 Şubat davasında ceza alan generallerin hapis cezası almasını içine sindiremediğini söyledi.

26 Kasım 2021 Cuma 15:31A+A-

HAKSÖZ HABER

Halk TV'de Suat Toktaş'ın sunduğu "Liderler Özel" programına konuk olan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu "28 Şubat", "Helalleşme", "Cuntacı ordu" konularında ilginç ifadelerde bulundu. 

 

"Gönlüm razı değil"

Karamollaoğlu, Türk ordusunun en üst seviyelerinde görev alan komutanların bu şekilde cezalandırılmalarını içine sindiremediğini söyledi.

Karamollaoğlu şu şekilde konuştu: "Bir yerde rastladım nerede olduğunu hatırlayamıyorum. 28 Şubat'la ilgili yatmış çıkmış bir albayın görüşleri vardı. Ben mesela şahsen ordunun en üst kademesinin bu noktaya düşmesine gönlüm razı değil. Genelkurmay Başkanlığı yapmış, Orgenaral olmuş, ondan sonra da belli bir sebepten dolayı... Ama onların da bunu görmesini arzu ederdim. '28 Şubat'ta ne oldu?', 'Hiçbir şey olmadı' diyor. Ya el insaf! Siz de onların orada helallik dilemesi icap eder. Gideceksiniz, "Amerika'dan Demokrasi balansı" diyeceksiniz, "1000 yıl sürecek bu diyeceksiniz." Bunlar olmaz... Ordunun bu kadar üst rütbelerinde yer almış komutanların yargılanmasını içime sindiremiyorum" ifadelerini kullandı.

Karamollaoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'helalleşme' mesajına da göndermede bulundu. 

 

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun ilgili konuşması

 

HABERE YORUM KAT

14 Yorum