1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. IRAK

  4. Irak Petrolü Cadde ve Sokaklarda Yanıyor
Irak Petrolü Cadde ve Sokaklarda Yanıyor

Irak Petrolü Cadde ve Sokaklarda Yanıyor

Musul'daki 11 petrol kuyusunun patlatılmasından dolayı, şehrin cadde ve sokaklarına dökülen petrolün yanması halk arasında korku ve paniğe neden olduğu bildirildi.

01 Eylül 2016 Perşembe 13:53A+A-

Salahaddin vilayetinin itfaiye sorumlusu Meyser Muhlis yaptığı açıklamada, yangının çok büyük olması ve şehrin her tarafına yayılmasından dolayı tüm gayretlere rağmen bir haftadan beri söndürülemediğini belirtti. Muhlis, alevlerin çok yüksek olması nedeniyle müdahale etmekte zorlandıklarını ve yangının ciddi hava kirliliğine neden olduğunu vurguladı.

Muhlis, Tikrit, Beled, Duceyl ve Samarra'daki itfaiye araçlarının bölgeye intikal ettiğini ancak yangının söndürülmesinde yetersiz kalındığına dikkati çekerek, yangının kontrol altına alınması için çevredeki başka illerden de yardım çağrısında bulunduklarını belirtti.

IŞİD'in 11 petrol kuyusunu patlattığını dile getiren Muhlis,"Şehrin her tarafında petrol yanıyor ve yükselen dumanlar tüm kente yayılıyor. Bunun çevre ve sağlık sorunlarına yol açmasından korkuyoruz. Acilen söndürülmezse oluşan hava kirliliği ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir." şeklinde konuştu.

AA

HABERE YORUM KAT