1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. IKB Kobani'ye Silah ve Mühimmat Yüklü İki Araç Gönderdi
IKB Kobani'ye Silah ve Mühimmat Yüklü İki Araç Gönderdi

IKB Kobani'ye Silah ve Mühimmat Yüklü İki Araç Gönderdi

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi tarafından gönderilen silah ve mühimmat yüklü iki araç Suruç ilçesinden Kobani’ye geçiş yaptı.

06 Kasım 2014 Perşembe 16:16A+A-

Irak'ın Erbil kentinden yola çıkarak Kobani'ye geçmek üzere Suruç'a gelen lojistik malzeme yüklü iki araç, sekiz günlük bekleyişin ardından kente geçti.

Bulundukları özel alandan çıkış yapan araçlar, özel harekat polisi ve jandarma ekiplerinin güvenlik önlemi altında Yumurtalık mevkiinden Kobani'ye girdi.

Kobani'nin doğu ve batısında çatışmalar da devam ediyor.  En şiddetli çatışmalar merkezdeki Kaniya Kurda ve Belediye Meydanı'nda.

IŞİD, PYD’nin kontrolündeki Tıl Şeir tepesine de operasyon başlattı. Tepede bulunan YPG mevzilerine IŞİD tarafından havan topu atıldı. Bölgede çatışmalar devam ediyor.

Kentin batı kesiminde IŞİD ile peşmerge arasındaki çatışma devam ediyor. IŞİD’in güçlü olduğu ve sürekli operasyon düzenlediği doğu kısmında ise YPG ve peşmerge birlikte saldırıyor.

Amerika savaş uçakları sabah saatlerinde IŞİD hedeflerine yönelik hava saldırısı düzenledi. Saldırıda IŞİD’in kentin batı tarafında bulunan hedefleri vuruldu.

Amerika insansız hava araçları da sürekli Kobani merkezinin üzerinde keşif uçuşları yapıyor. IŞİD'in hareket alanı ve manevraları sürekli takip altında tutuluyor.

Kentteki çatışmalar dün geceden bu yana özellikle merkezde bulunan Kaniya Kurda ve Belediye Meydanı bölgelerinde yoğun olarak devam ediyor. Bu bölgeler PYD ile IŞİD arasındaki sınır hattı üzerinde bulunuyor.

Kobani’den yükselen silah ve patlama sesleri Türkiye tarafından duyuluyor. Sınır hattında Türk ordusuna ait zırhlı araçlar sürekli hareket halinde. Gazeteciler ve siviller sınır bölgesine yaklaştırılmıyor.

Aljazeera

HABERE YORUM KAT