1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. İHH’dan Suriyeli Yetimlere Bayram Yardımı
İHH’dan Suriyeli Yetimlere Bayram Yardımı

İHH’dan Suriyeli Yetimlere Bayram Yardımı

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, ülkelerindeki savaşta yakınlarını kaybeden 16 bin Suriyeli yetim çocuğa ayakkabı ve kıyafet yardımında bulundu.

20 Ağustos 2018 Pazartesi 18:34A+A-

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Suriye Çalışmaları Kilis Koordinasyon Merkezi Basın Sözcüsü Yakup Alaca, gazetecilere yaptığı açıklamada, her yıl olduğu gibi bu bayramda da savaş mağduru mazlum sivil halkın yanında olduklarını belirtti.

AA’da yer alan habere göre Alaca, savaş nedeniyle anne veya babasını kaybetmiş çocuklara özel önem verdiklerini ifade ederek, bu kapsamda Bab, Cerablus ve Azez’de oluşturulan merkezlerde 16 bin çocuğa kıyafet yardımında bulunulduğunu dile getirdi.

ihh_suriyeli_yetimlere_bayram_yardimi_2.jpg

“Hedefimiz Bayram Sabahına Kadar 20 Bin Kişiye Ulaşmak”

Yardım malzemelerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Alaca, şu değerlendirmede bulundu:

“Bab, Cerablus ve Azez’deki yetim giyindirme salonlarımızda alilerimiz ücretsiz bir şekilde bayram öncesi alışverişlerini gerçekleştirmekte. Bizler bu aileleri öncelikle tespit edip onlara kart veriyoruz. Şu ana kadar üç noktadan yaklaşık 16 bin insanımız faydalandı. İnşallah hedefimiz bayram sabahına kadar 20 bin kişiye ulaşmak.”

HABERE YORUM KAT