1. HABERLER

  2. İLAN

  3. TANITIM

  4. Hz. Fatıma Bu Yıl da Anılıyor
Hz. Fatıma Bu Yıl da Anılıyor

Hz. Fatıma Bu Yıl da Anılıyor

Hz. Fatıma'yı Anma programlarının sekizincisi Fırat Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

13 Ekim 2011 Perşembe 13:09A+A-

Her yıl yoğun katılımlı bir program gerçekleştiren Hz. Fatıma Platformu üyeleri bu yıl da Hz. Fatıma'yı anacaklar. Sunuculuğunu Zeynep Türkoğlu'nun yapacağı programda  yazar Yıldız Ramazanoğlu konuşmacı olarak yer alacak. Programda ayrıca Hz. Fatıma ile ilgili görüşlerin yer aldığı röportajın yanı sıra, Ehli Beyt'in anlatıldığı tiyatro gösterisi sergilenecek. Genç kızlardan oluşan def grubu def gösterisiyle sahnede yerini alacak.

Hz. Fatıma Platformu 2004 yılında Hz. Fatıma'nın Türkiye'de Müslümanların gündeminde yer almasını sağlamak ve  özellikle kadınlara bir model sunma amacıyla oluşturuldu.

Platform kurucularından Yasemin Çoban: "Çıkış noktamız modern dünyanın sorunlarıyla boğuşan kadınlarımıza Hz. Fatıma gibi bir modeli sunmaktı. Bunun için Hz. Fatıma'nın hayatının irdelenmesi ve sıkça gündeme gelmesi gerekiyordu. Böylece yılda bir yapılan Hz. Fatıma Anma Programlarını hazırlamaya başladık. Çok bereketli bir çalışma oldu bizim açımızdan. Türkiye'nin dört bir yanından Hz. Fatıma'yı anma programları yapıldığını görüyoruz. Ekip olarak bizler de yalnızca İstanbul'da değil Kütahya, Konya, Kayseri gibi şehirlerimizde ve  yurt dışında da programımızı yaptık. Gücümüz yettiğince İstanbul'da ve davet edildiğimiz şehirlerde programı gerçekleştirmeye devam edeceğiz" dedi. 

hzfatima-anma.jpg

Her yıl yapılan anma programlarında katılımcılara program için özel olarak hazırlanan, farklı kalemlerin farklı açılardan yazdığı makalelerin yer aldığı Hz. Fatıma kitapçıkları dağıtılıyor. Bu yıl programda dağıtılacak kitapçık Alimlerin Kaleminden Hz. Fatıma adını taşıyor.

Geçmiş yıllarda televizyondan canlı yayınlanan program bu defa da Hilal TV'den canlı yayınlanacak.

Etiketler : , , , ,

HABERE YORUM KAT

1 Yorum