1. HABERLER

  2. HABER

  3. HÜDA-PAR'dan Saldırı Sonrası İlk Açıklama
HÜDA-PAR'dan Saldırı Sonrası İlk Açıklama

HÜDA-PAR'dan Saldırı Sonrası İlk Açıklama

Hüda Par Genel Başkanı Yılmaz, İHYA-Der Başkanı Aytaç Baran'ın şehadetiyle ilgili olarak, bölgede gerginliğin uzun zamandır sürdüğünü söyleyerek, İHYA-DER üyelerinin PKK tarafından tehdit edildiğini belirtti.

09 Haziran 2015 Salı 21:29A+A-

Hüda Par Genel Başkanı Mehmet Hüseyin Yılmaz, İHYA-Der Başkanı Aytaç Baran'ın öldürülmesiyle ilgili olarak, bölgede gerginliğin uzun zamandır sürdüğünü söyledi ve "Bu kesinlikle kaosa hizmet eden bir saldırıdır" dedi. Yılmaz, "HDP mitingine konulan bombanın faili bulundu. Onlarca kardeşimiz hapsedildi hala birileri faili meçhul. Ben emniyetin de iyi niyetli olmadığını, saldıranlara cesaret vererek kaos planına hizmet ettiğini düşünüyorum" diye konuştu.

"PKK kendi tabanını bize karşı kışkırttı"

PKK kendi tabanını bize karşı kışkırttı PKK'nın kendi tabanlarını Hüda Parlılara karşı kışkırttığını ifade eden Yılmaz, "Gidişat iyi değil. Bize karşı kendi tabanlarını kin ve nefret ile doldurmuşlar. Birilerinin oyununa da gelinmiş olabilir. Böyleyse de en üst düzeyden açıklama yapmalıdırlar" şeklinde konuştu.

Şehitlik'teki çatışmaları sorduğumuz Yılmaz, o konuda bilgisi olmadığını ancak Aytaç Baran'ın vurulmasının ardından polisin mahalleye gittiğini söyledi.

"PKK tehdit ediyordu"

Daha önce defalarca İHYA-Der ve üyelerinin PKK yanlısı YDG-H (Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi) tarafından tehdit edildiğini kaydeden Yılmaz, "YDG-H'nin sosyal medya hesabından saldırılar düzenleyecekleri açıklamaları vardı. Tüm bunlar bir araya getirildiğinde, PKK'nin bir açıklama yapması lazım" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT