1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. HDP PKK’nin Diyarbakır ve Mardin'deki Saldırılarını Kınadı
HDP PKK’nin Diyarbakır ve Mardin'deki Saldırılarını Kınadı

HDP PKK’nin Diyarbakır ve Mardin'deki Saldırılarını Kınadı

HDP'nin yazılı açıklamasında Diyarbakır Sur ve Mardin Kızıltepe'de PKK tarafından gerçekleştirilen saldırılar kınandı.

11 Ağustos 2016 Perşembe 17:50A+A-

HDP, Diyarbakır Merkez Sur ilçesi ile Mardin'in Kızıltepe ilçesinde bombalı araçlarla gerçekleştirilen saldırıları yaptığı yazılı açıklama ile kınadı. Açıklamada, "Patlamaların, şiddetin, bombaların günlük yaşantımızın kanıksanan bir parçası olmasını kabullenmiyoruz" denildi.

HDP, Diyarbakır Sur ilçesinde dün akşam yaşanan ve aynı aileden 5 kişinin öldüğü, 5'i polis 12 kişinin yaralandığı bombalı saldırı ile Mardin'in Kızıltepe ilçesinde Devlet Hastanesi yakınlarında yine bombalı araç ile gerçekleştirilen ve 2'si sivil 1'i polis 3 kişinin hayatını kaybettiği ve 5'i Polis 20 kişinin yaralandığı bombalı saldırıları yazılı açıklama ile kınadı.

HDP MYK'sı tarafından yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

"Bu akşam Mardin Kızıltepe ve Diyarbakır Sur’da meydana gelen bombalı saldırılarda çok sayıda yurttaşımız hayatını kaybetmiş ve yaralanmıştır. Hangi şehirde olursa olsun, yurttaşlarımızın yaşadıkları ve çalıştıkları yerleşim alanlarının içindeki bu tür saldırıları ilkesel olarak yanlış bulduğumuzu bir kez daha vurguluyoruz ve bu saldırıları kınıyoruz. Hayatını kaybeden ve yaralanan yurttaşlarımızın acılarını bütün halkımızla paylaşıyoruz. Yaşamını yitiren insanlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Patlamaların, şiddetin, bombaların günlük yaşantımızın kanıksanan bir parçası olmasını kabullenmiyoruz. Bir an önce akan kanın durması, şiddetin sona ermesi ve sorunlarımızı konuşarak, müzakere ederek çözme konusunda adımlar atılması çağrımızı yineliyoruz. Yaşadığımız bunca acıya rağmen hala barış ve çözüm olmadan demokrasinin, demokrasi olmadan da barışın mümkün olamayacağını görmeyenlere bir kez daha bu gerçeği hatırlatıyoruz."

HABERE YORUM KAT

1 Yorum