1. HABERLER

  2. İLAN

  3. TANITIM

  4. Hasan Nail Canat'ı Anma Programı
Hasan Nail Canatı Anma Programı

Hasan Nail Canat'ı Anma Programı

Şair, yazar ve tiyatrocu Hasan Nail Canat, 20 Ekim'de Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi'nde saat 19:30'da anılacak.

17 Ekim 2011 Pazartesi 09:01A+A-

2004 yılında vefat eden merhum şair, yazar ve tiyatrocu Hasan Nail Canat, 20 Ekim 2011 tarihinde Fatih Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi'nde Perşembe günü saat 19:30'da anılacak.

Hasan Nail Canat’ın tiyatroculuğunun, sinema oyunculuğunun, sanatçı kişiliğinin, eserlerinin konuşulacağı, basın, sanat, ekonomi ve siyaset camiasından da yoğun katılımın gerçekleşeceği anma programına Şair, Yazar ve Ressam Recep Garip, Yönetmen İsmail Güneş, Şair ve Yazar İbrahim Sadri, Gazeteci-Yazar Salih Tuna ve Gazeteci-Yazar Sibel Eraslan konuşmacı olarak katılacak.

HASAN NAİL CANAT KİMDİR?

25 Ekim 1943 tarihinde Kayseri'de doğan ve bu ilde başladığı sanat yaşamını İstanbul'da sürdüren Hasan Nail Canat, 1994 yılından vefat ettiği 2004 yılına kadar Altunizade Kültür Merkezi'nde Üsküdar Belediyesi Tiyatrosu'nda oyunlarını sahneliyordu. Geleneksel tiyatronun örneklerini sunan Canat, 'Keloğlan', 'Sokak Kızı Elif', 'Mindrella', 'Süper Bekçi' gibi çocuk oyunları ile 'Bir Avuç Ateş', 'Demedim mi?', 'Metropol ve Kadın' adlı oyunlarını da yetişkinler için sahnelemişti. Altunizade Kültür Merkezi'nde çocuk ve yetişkinlere tiyatro eğitimi de veren Canat, 'Bize Nasıl Kıydınız?', 'Beşinci Boyut', 'Sürgün', 'Çizme', 'Hasret', 'Siyah Pelerinli Adam' adlı sinema filmleri ile 'Camgöz', 'Deli Yürek', 'Ekmek Teknesi', 'Kalp Gözü', 'Müslüman'ın 365 Günü', 'Müslüman'ın 24 Saati' adlı TV dizilerinde rol almıştı. 'Bir Küçük Osmancık Vardı', 'Gül Yarası', 'Yaralı Serçe', 'Yasemen', 'Nur Dağındaki Çocuk', 'Günahkar Baba', 'Kırımlı Murat Destanı' adlı kitapları da bulunan Hasan Nail Canat, evli ve 4 çocuk babasıydı.

HABERE YORUM KAT