1. HABERLER

  2. HABER

  3. Hamile Başörtülü Kadına Irkçı Saldırı
Hamile Başörtülü Kadına Irkçı Saldırı

Hamile Başörtülü Kadına Irkçı Saldırı

Fransa'nın güneybatısındaki Toulouse şehrinde 8 aylık hamile kadın, başörtüsünden dolayı ırkçı saldırıya uğradı. Saldırgan, "bunu bizim ülkemizde takamazsın" diyerek başörtüsü başından çekip aldı, kadını saçlarından tutarak yere fırlattı.

28 Mart 2015 Cumartesi 18:31A+A-

Geçtiğimiz salı günü meydana gelen olay İslamafobik saldırıları tekrar gündeme getirdi. Daily Mail'de yer alan habere göre iki saldırgan,"Bunu bizim ülkemizde takamazsın" diyerek 29 yaşındaki hamile kadının başörtüsünü çıkarıp saçlarından tutarak yere fırlattı.


Saldırgan başörtüsünü çıkarıp saçlarından tutarak yere fırlattı

Mağdur kadının eşi 33 yaşındaki Münir, olayla ilgili yaptığı açıklamada, eşinin kreş ve ilkokula giden iki çocuğunu okula bıraktıktan hemen sonra ırkçı saldırıya uğradığını söyledi. Münir, saldırganlardan birinin "Bunu bizim ülkemizde takamazsın" diyerek eşinin başörtüsünü çıkardığını, saçlarından tutarak eşini yere fırlattığını söyledi. Münir, eşinin yere düştükten sonra da şahsın yumruklu saldırısına uğradığını kaydetti.
Bıçaklı ölüm tehdidi

28 yaşındaki başörtülü kadın da ifadesinde, saldırganın kendisine bıçak göstererek ölümle tehdit ettiğini, saldırıya karışmayan diğer şahısın ise arkadaşını engellediğini söyledi. Daha sonra saldırgan, kadına ırkçı hakaretler ve ölüm tehditleri savurarak olay yerinden uzaklaştı. İki çocuk annesi Hatice, olay yerine çağrılan ambulansla hastaneye kaldırıldı.


Polis: İslamofobik saldırı olduğundan şüphe yok

Münir, bebeğin doğumun Nisan ayının ortalarında beklendiğini belirterek, "Çocuğun durumu iyi ama eşim çok kötü. Yumruklu saldırıya uğradı, psikolojik olarak çok kötü durumda. Sürekli ağlıyor." dedi. Olay sonrası kaçan saldırganları yakalamak için soruşturma başlatan polis ise hiçbir şahit tespit edemedi. Hastanede tedavi gören Hatice'nin ifadesini doktor gözetiminde alan polis, "Saldırının ırkçı ve İslamofobik olduğundan şüphe yok." ifadelerini kullandı

HABERE YORUM KAT

1 Yorum