1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Halep'te Şebbiha Komutanı Öldürüldü
Halep'te Şebbiha Komutanı Öldürüldü

Halep'te Şebbiha Komutanı Öldürüldü

Halep’i kuşatmak için saldıran Esed güçlerine karşı Handarat, Sifet, Mellah, Biric bölgelerinde muhalif grupların direnişi sürüyor.

17 Aralık 2014 Çarşamba 13:22A+A-

Halep çevresinde çatışmalar tüm şiddeti ile sürerken Halep’in Rejim’in kontrolündeki merkez mahallelerinden Hamdaniyye’de Halep’in en önemli Şebbiha komutanlarından Habib Mardilliy ve yardımcısı Ebu Amara Tugayları tarafından düzenlenen suikast ile öldürüldü. Ebu Amara Tugayı Komutanı Ebu Bekri, Şebbiha birlik komutanı  Habib  Mardilliy’in 4 yıllık savaş boyunca bir çok katliamın sorumlusu olduğunu ve  yaptığı işkencelerle adını duyurduğunu söyledi.

Halep Üniversitesi öğrencileri tarafından 2011 yılında kurulan Ebu Amara Tugayları Rejimin bir çok kilit ismine düzenlediği suikastlerle adını duyurdu. Ebu Amara Tugayı Suriye’nin suikast amaçlı teşekkül eden ilk askeri birliği. Tugay aynı zamanda Halep’in bazı bölgelrinde önemli noktaları tutarak cephe savaşı da vermekte. Handarat, Sifet hattında devam eden çatışmalarda da aktif olarak savaşan Ebu Amara Tugayı, sivil halka yönelik yardım faaliyetlerinide organize etmekte.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum