1. HABERLER

  2. HABER

  3. Gözaltındaki 24 Kişiye Sağlık Kontrolü
Gözaltındaki 24 Kişiye Sağlık Kontrolü

Gözaltındaki 24 Kişiye Sağlık Kontrolü

Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığının, "Casusluk", "devletin birliğini bozmak" ve "Kriptolu ve normal telefonların usulsüz dinlendiği" iddialarına ilişkin soruşturması kapsamında gözaltına alınan 25 kişiden 14'ü kişi adliyeye sevk edildi.

21 Ocak 2015 Çarşamba 09:22A+A-

Ankara merkezli  4 ilde yürütülen "paralel yapı" operasyonu kapsamında gözaltına alınan 24 şüpheli, Ulus Devlet Hastanesi'nde muayeneden geçirildi.

Hastaneye 2 minibüsle getirilen şüphelilerin muayeneleri yaklaşık 15 dakika sürdü. 

Kontrol sonrasında Gölbaşı Adliyesi'ne getirilen 14 şüpheli, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Harun Ceylan ve Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcısı Ali Çalık ile savcılıkta görevli cumhuriyet savcıları Selahattin Çataklı, Durdu Özer ve Ali Eker Yasan'a ifade vermeye başladı.

Şüphelilerin adliyeye sevki nedeniyle Gölbaşı Adliyesi'ndeki savcıların bulunduğu 2. kata giriş-çıkışlar emniyet kontrolüne alındı.

Gözaltındaki 11 şüphelinin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığınca, "Casusluk", "devletin birliğini bozmak" ve "Kriptolu ve normal telefonların usulsüz dinlendiği" iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında 28 kişi hakkında yakalama kararı verilmişti.

AA

HABERE YORUM KAT