1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed'in Rakka'daki Katliamında Ölü Sayısı 170 Oldu
Esed'in Rakka'daki Katliamında Ölü Sayısı 170 Oldu

Esed'in Rakka'daki Katliamında Ölü Sayısı 170 Oldu

Suriye’de Esed ordusuna ait savaş uçaklarını IŞİD’in kontrolündeki Rakka'ya yönelik dünkü hava saldırısında ölenlerin sayısı 170’e yükseldi.

27 Kasım 2014 Perşembe 11:44A+A-

Esed güçlerinin IŞİD’in kontrolü altındaki Rakka bölgesinde düzenlediği hava saldırılarında ölenlerin çoğunun sivil olduğu kaydedildi.

Rejime bağlı ordu dün IŞİD’in kontrolündeki Rakka şehrine yönelik 9 adet hava saldırısı gerçekleştirmişti.

EVLER VE CAMİ YIKILDI

Çok sayıda ev ve aracın hasar gördüğü bombardımanda tam bir katliam yaşandı. Aktivistler saldırı sonrası yaptıkları açıklamada hava saldırılarında Rakka’da sanayi bölgesi, şehir merkezinde bir cami, Şelb Semti gibi birçok bölgenin hedef alındığını aktarmıştı. Saldırılarda ilk olarak 15 evin yıkıldığı çok sayıda kişinin de öldüğü ve yaralandığı duyurulmuştu.

rakka-bombalanan-cami.jpg

"ESED UÇAKLARI SİVİLLERİ HEDEF ALDI"

Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Milli Koalisyonu (SMDK) Başkanı Hadi el Bahra, Esed ordusuna bağlı savaş uçaklarının kasıtlı olarak sivilleri hedef aldığı savundu.

Saldırıyı kınayan Bahra, koalisyon uçaklarının bulunmasını fırsat bilen yönetimin bu tür saldırılar gerçekleştireceğini belirtti.

rakkada-olu-sayisi.jpg

Muhalifler, dün gerçekleşen saldırılarda ölenlerin sayısının 170’e ulaştığını aktardı. Yayınlanan görüntülerde bombardıman sonrasında şehirde dumanların yükseldiği ve çok sayıda evin ve aracın hasar gördüğü görülüyor.

Hedef olan bölgelerde çok sayıda ceset olduğu görüntülere yansıyor. Olay yerine gelen ambulanslar yaralı ve ölenleri taşırken itfaiye araçlarının yangınlara müdahale ettiği görüntülere yansıyor.

Etiketler : , , , , , ,

HABERE YORUM KAT